Обговорення онлайн-курсу "Управління школою. Практикум"
У суботу, 6 квітня, відбулось обговорення курсу "Управління школою. Практикум" , що розроблено спільно з EdEra, який навчає налагоджувати ефективне управління освітніми процесами. Це вміння необхідне шкільним адміністраціям та керівникам відділів управління освітою в містах та громадах.
Ми зібрались щоб познайомитись і обмінятись досвідом у реалізації стратегії, формуванні та роботи в команді, наданні ефективного зворотного зв'язку. Упродовж зустрічі ми напрацювали нові інструменти та методики, які допоможуть ще більш ефективно працювати в команді, випробували нові механіки для організації спільної роботи.

Серед учасників зустрічі сформувались нові зв'язки всередині спільноти активних освітніх діячів, де кожен готовий поділитись наявними знаннями та відкритий до обміну з іншими.

На події випробували командну гру на довіру.
За її результатами, учасники прийшли висновків, що щоб сформувати ефективну команду варто працювати за такими принципами:

  1. Залучення всіх до обговорення.
  2. Лідер групи (директор) першим тестує нові формати, а потім поширює. Є рольовою моделлю для своєї команди.
  3. Директор Підтримуються ініціативи.
  4. Чути зворотній зв'язок.
  5. У команді є довіра.
  6. Розподілені ролі. Усім учасникам освітнього процесу зрозуміло де чия зона відповідальності
  7. Наявне прагнення вийти за межі, прагнення до розвитку, бо коли ми стоїмо на одному місці, то поступово втрачається інтерес.

Ми прагнули організувати нашу зустріч за запитами учасників, адже у них, очевидно, виникали питання при проходженні курсу. Звісно, всього не охопити, але зустріч вийшла насиченою. Ми щасливі, що по всій країні є освітяни, які готові покращувати викладання на своїх уроках та у своїх школах. Люди, яким не байдужа доля кожного учня, який навчається у їхній школі.

По завершенню основної частини, представниці організації познайомили учасників з освітніми програмами "Про.Світ", на які, нагадаємо, нещодавно відкрили набір.

Фотографувала Анастасія Бречко.

Довідково:

Онлайн-курс "Управління школою. Практикум" розроблено за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine на базі програми "Школа 3.0", що була пілотована у Львові у 2017-18 рр. Центром Інноваційної Освіти "Про.Світ". Партнери Impact Hub Odessa та Інша Освіта / Insha Osvita.