Теорія змін в освіті: краудфандинг як інструмент
Дослідження включає аналіз даних діяльності платформи GoFundEd з березня 2016-го року по липень 2019. Основна його мета - з'ясувати який вплив має краудфандинг на розвиток компетенцій авторів проектів, ріст соціальної довіри у громаді, а також узагальнити риси доброчинців та їх схильності. У дослідженні взяли участь 69 авторів та проаналізовано 3 278 доброчинних внесків.

Дослідження реалізовано за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

ВИДАННЯ 7
Децентралізація та шкільна освіта: думки директорів та голів управлінь освітою
Це перша публікація в рамках нашого "дослідження в дії" програми "Школа 3.0 Об'єднані громади", що стартувала в березні 2019 року.
Наступні стосуватимуться думок вчителів, батьків та учнів.
ВИДАННЯ 5
ВИДАННЯ 6
Як батьки ставляться до навчання, школи; ролей учнів, вчителів, директора та своєї ролі?
Працюючи зі школами, ми часто стикаємось із нестачею комунікації між батьками та вчителями, з чого випливає нерозуміння потреб та думки батьків, їх включеності у навчання своїх дітей. Ми опитали 310 батьків, які поділились своїми думками стосовно ролей, підходів та цілей навчання учнів у школах.
Звіт про програму "Школа 3.0"
ВИДАННЯ 4
У цьому звіті ми аналізуємо програму "Школа 3.0", яка впроваджувалась у семи школах Львова у 2017-2018 роках. По її закінченню ми ініціювали оцінку програми серед семи шкіл-учасниць, які протягом останніх двох років працювали з нами. Ми також простежили вплив програми на рівні міста Львова.
Центр інноваційної освіти "Про.Cвіт" ініціював опитування серед директорів державних шкіл щодо управлінської та фінансової автономій і педагогічної свободи. В такий спосіб ми прагнули краще зрозуміти, як директори ставляться до управлінської та фінансової автономій і педагогічної свободи, як саме використовують або чому не використовують і які обмеження чи виклики бачать задля впровадження зазначених механізмів. Усього ми обробили 578 відповідей.
Що українські директори шкіл думають про свободу?
ВИДАННЯ 3
Свобода VS Відповідальність: курикулярна реформа у світі та можливість для освіти в Україні
ВИДАННЯ 1
Що таке національний курикулум та що має бути в його основі? Що ми можемо почерпнути з досвіду таких країн як США, Фінляндія, Польща та Південна Корея у створенні національного курикулуму?
Освітні зміни в Україні:
контекст, зміни, рішення
ВИДАННЯ 2
Представляємо Вам перше видання у форматі "white paper" від Центру інноваційної освіти "Про.Світ". У цій публікації ми зібрали усі цінні думки щодо змін у шкільній освіті в Україні – про реалії, проблеми і їх вирішення.
Book design is the art of incorporating the content, style, format, design, and sequence of the various components of a book into a coherent whole. In the words of Jan Tschichold, book design, "methods and rules upon which it is impossible to improve, have been developed over centuries. To produce perfect books, these rules have to be brought back to life and applied."
Visual aids are often used to help audiences of informative and persuasive speeches understand the topic being presented. Visual aids can play a large role in how the audience understands and takes in information that is presented.
Ми переконані, що у формальній освіті бракує обгрунтованих рішень як на рівні шкіл, так і на рівні міністeрcтв та управлінь. Своєю діяльністю ми прагнемо це змінювати.
У мережі Про.Свііт понад 4 000 людей. Це вчителі,директори, батьки, учні. Через наші продукти та рішення, ми отримуємо багато інформації про поточний стан шкіл, виклики в роботі, що працює у реформі, а що ні. Кожен наш досвід взаємодії та роботи з освітянами ми трансформуємо у дослідження (action research) (лінк на ріпорт по школі 3.0), про які потім розповідаємо громадськості та на основі яких формуємо пропозиції рішень та політик.

Також ми безперервно вивчаємо міжнародний досвід і приносимо найкращі практики матеріали, підходи в Україну, розширюючи в такий спосіб нашу рамку можливих та бажаних змін і майбутнього.
Як саме ми діємо:
 • Аналізуємо світові практики функціонування як державних, так і приватних шкіл
 • Вивчаємо досвід країн щодо формування управлінських, фінансових та педагогічних політик для шкіл
 • Пілотуємо рішення у форматі міні-експериментів як от наші програми та інструменти для вчителів і директорів
 • Формуємо рішення щодо впровадження як підтримуючих, так і проривних інновацій в освіті та публікуємо інформацію про них

Теми, які ми глибоко вивчаємо:
 • Якою буде освіта майбутнього
 • Як роль держави та інших стейкхолдерів (учні, батьки, вчителі, управлінці)
 • Що таке інновації в освіті та навчанні
 • Як впроваджувати зміни на рівні школи, громади чи міста, держави

Чим ми можемо бути корисні:
 • Робимо аналіз ефективності роботи школи як організації (див.детальніше Діагностика)
 • На основі визначених потреб школи та поточного етапу розвитку формуємо рекомендації
 • Надаємо підтримку у провадженні у форматі менторства (лінк)
 • Розробляємо спільно із ключовими стейкхолдерами довгострокову стратегію розвитку школи, громади.
Статті та публікації