Децентралізація та шкільна освіта: думки директорів та голів управлінь освітою
Це перша публікація в рамках нашого "дослідження в дії" програми "Школа 3.0 Об'єднані громади", що стартувала в березні 2019 року.
Наступні стосуватимуться думок вчителів, батьків та учнів.
ВИДАННЯ 5
ВИДАННЯ 6
Як батьки ставляться до навчання, школи; ролей учнів, вчителів, директора та своєї ролі?
Працюючи зі школами, ми часто стикаємось із нестачею комунікації між батьками та вчителями, з чого випливає нерозуміння потреб та думки батьків, їх включеності у навчання своїх дітей. Ми опитали 310 батьків, які поділились своїми думками стосовно ролей, підходів та цілей навчання учнів у школах.
Звіт про програму "Школа 3.0"
ВИДАННЯ 4
У цьому звіті ми аналізуємо програму "Школа 3.0", яка впроваджувалась у семи школах Львова у 2017-2018 роках. По її закінченню ми ініціювали оцінку програми серед семи шкіл-учасниць, які протягом останніх двох років працювали з нами. Ми також простежили вплив програми на рівні міста Львова.
Центр інноваційної освіти "Про.Cвіт" ініціював опитування серед директорів державних шкіл щодо управлінської та фінансової автономій і педагогічної свободи. В такий спосіб ми прагнули краще зрозуміти, як директори ставляться до управлінської та фінансової автономій і педагогічної свободи, як саме використовують або чому не використовують і які обмеження чи виклики бачать задля впровадження зазначених механізмів. Усього ми обробили 578 відповідей.
Що українські директори шкіл думають про свободу?
ВИДАННЯ 3
Свобода VS Відповідальність: курикулярна реформа у світі та можливість для освіти в Україні
ВИДАННЯ 1
Що таке національний курикулум та що має бути в його основі? Що ми можемо почерпнути з досвіду таких країн як США, Фінляндія, Польща та Південна Корея у створенні національного курикулуму?
Освітні зміни в Україні:
контекст, зміни, рішення
ВИДАННЯ 2
Представляємо Вам перше видання у форматі "white paper" від Центру інноваційної освіти "Про.Світ". У цій публікації ми зібрали усі цінні думки щодо змін у шкільній освіті в Україні – про реалії, проблеми і їх вирішення.
Ми переконані, що у формальній освіті бракує обгрунтованих рішень як на рівні шкіл, так і на рівні міністeрcтв та управлінь. Своєю діяльністю ми прагнемо це змінювати.
У мережі Про.Свііт понад 4 000 людей. Це вчителі,директори, батьки, учні. Через наші продукти та рішення, ми отримуємо багато інформації про поточний стан шкіл, виклики в роботі, що працює у реформі, а що ні. Кожен наш досвід взаємодії та роботи з освітянами ми трансформуємо у дослідження (action research) (лінк на ріпорт по школі 3.0), про які потім розповідаємо громадськості та на основі яких формуємо пропозиції рішень та політик.

Також ми безперервно вивчаємо міжнародний досвід і приносимо найкращі практики матеріали, підходи в Україну, розширюючи в такий спосіб нашу рамку можливих та бажаних змін і майбутнього.
Як саме ми діємо:
 • Аналізуємо світові практики функціонування як державних, так і приватних шкіл
 • Вивчаємо досвід країн щодо формування управлінських, фінансових та педагогічних політик для шкіл
 • Пілотуємо рішення у форматі міні-експериментів як от наші програми та інструменти для вчителів і директорів
 • Формуємо рішення щодо впровадження як підтримуючих, так і проривних інновацій в освіті та публікуємо інформацію про них

Теми, які ми глибоко вивчаємо:
 • Якою буде освіта майбутнього
 • Як роль держави та інших стейкхолдерів (учні, батьки, вчителі, управлінці)
 • Що таке інновації в освіті та навчанні
 • Як впроваджувати зміни на рівні школи, громади чи міста, держави

Чим ми можемо бути корисні:
 • Робимо аналіз ефективності роботи школи як організації (див.детальніше Діагностика)
 • На основі визначених потреб школи та поточного етапу розвитку формуємо рекомендації
 • Надаємо підтримку у провадженні у форматі менторства (лінк)
 • Розробляємо спільно із ключовими стейкхолдерами довгострокову стратегію розвитку школи, громади.
Статті та публікації