Про.Можливості
ДЛЯ ОСВІТНІХ УПРАВЛІНЦІВ
ТА ЇХ КОМАНД


Працюючи зі школами вже чотири роки, ми добре знаємо, що директори та вчителі прагнуть якнайкращого для своїх учнів. Проте, чимало з них почуваються розгублено перед викликами, з якими стикаються щодня:

 • Брак часу на втілення змін;
 • Високий тиск звідусіль та разом з тим, мало розуміння, на що фокусуватись;
 • Брак комунікації між учнями, вчителями, батьками, директором та громадою,
 • Мало професійної підтримки та середовища професійного розвитку.
Якщо вам це знайомо, то "ПРО.СВІТ" пропонує підходи та рішення, а саме -- менторство для шкільних команд.
Як ми можемо співпрацювати?
Формуємо Історію Змін
Діагностика
Лідерство
Побудова команди
Стратегічну рамку, яку школа може побудувати і орієнтуватись, на яку може впродовж тривалого періоду часу, ми називаємо історією змін. Вона окреслює відправну точку, у якій перебуває школа і визначає 3–4 пріоритети, над якими шкільна команда планує працювати, задає часову рамку активностей, а також визначає лідерів команд, які відповідають за реалізацію кожного пріоритету.

До формування історії змін ми залучаємо кожного вчителя у школі, учнів, а також батьків.
Для створення історії змін ми використовуємо такий дієвий інструмент, як фасилітація. На фасилітаційній сесії можна спільно визначити:
 • сильні сторони школи
 • бачення школи в майбутньому
 • сторони, які потребують підсилення
 • пріоритети
 • активності.
Якщо ви потребуєте нашої підтримки на етапі побудови стратегічної рамки школи, залиште свій запит, і ми зв'яжемося з вами!
Історія змін знаходиться в центрі уваги програми "Школи 3.0", на яку триває реєстрація. Запрошуємо
Якщо ви хочете більше дізнатися про те, як формувати стратегію розвитку школи, підписуйтесь на наші новини
За останні роки в Україні зростає запит на впровадження цілісного підходу до реформування середньої освіти. "Нова українська школа" передбачає повний перехід освітніх інституцій від передачі знань до формування компетентностей в учнів, що вимагає не лише зміни методик, але й зміни парадигми мислення, підходів до управління та взаємодії між учасниками навчального середовища та творення педагогіки партнерства.

Для того, аби втілити ці зміни в життя, як зазначає Майкл Фуллан, канадський експерт із реформування освіти, необхідно здійснити дві речі:
 1. системність змін - підходити до трансформації школи цілісно, залучаючи кожну зацікавлену сторону до процесу змін;
 2. створювати низовий рух, який стимулюватиме і уможливлюватиме зміни згори.
Для школи це означає зміну взаємодії на рівні учень-вчитель, вчитель-вчитель, вчитель-лідери школи, взаємодія і залучення спільноти. Для того, аби зрозуміти, які зміни потрібні на низовому рівні - на рівні кожної школи - "Про.Світ" за підтримки "Простору освітніх ініціатив" УКУ адаптував до українського контексту діагностику, розроблену Річардом Дюфором, американським дослідником середньої освіти.

Діагностика дозволяє визначити:
 • етап розвитку школи як окремої одиниці;
 • якість взаємодії між учнями, вчителями, батьками, громадою;
 • тип лідерства та управління у школі, що є основним фактором трансформації.
Більше про діагностику Ви можете прочитати за посиланням. Пропонуємо Вам пройти діагностику, дізнатися етап розвитку організаційної культури Вашої школи і одразу отримати рекомендації для подальших дій! Для цього потрібно відповідати на запитання нашого Діагноста, якого Ви можете побачити трошки нижче. Успіхів!
Діагностика - це інструмент, який ми використовуємо на початку та наприкінці програми "Школа 3.0" для шкіл-учасниць, щоб оцінити дельту змін та прогнозувати подальший розвиток закладів. Ваша школа також може стати учасницею програми вже незабаром
Якщо ви зацікавлені у індивідуальній діагностиці ситуації у вашій школі та у пошуку шляхів розвитку, ви можете подати свій запит, і ми відгукнемося.
Директор – ключова особа у школі, від якої залежить поступ всієї організації. Часто перед директором постає виклик: як побудувати командну роботу, заохочувати вчителів реалізувати свої амбіції та творити середовище, де зміни можливі? Усе це пов'язане з поняттям лідерства.
Доброму лідеру притаманні стратегічне мислення і емоційний інтелект, а його метою є формування згуртованої спільноти. Над цим ми працюємо в межах програми "Школа 3.0".

Докладніше про розвиток лідерства у школах читайте:
Якщо ви хочете більше дізнатися про те, як формувати стратегію розвитку школи, підписуйтесь на наші новини
Мередіт Белбін сформулював тезу про те, що не існує ідеального працівника, але можна створити ідеальну команду. Командна робота - це передумова створення у школі культури постійного вдосконалення.
Вона дозволяє:
 • реалізувати задуми школи;
 • ефективно організувати роботу;
 • створити середовище, де можуть втілюватись ідеї кожного;
 • делегувати відповідальність та брати на себе більшу відповідальність за спільний результат.
В межах програми "Школа 3.0" ми навчаємо учасників основих принципів командної взаємодії та інструментів її покращення.
Якщо ви ще думаєте, як командна робота може змінити ваш заклад, ознайомтесь із матеріалами:
Якщо ви хочете більше дізнатися про те, як формувати стратегію розвитку школи, підписуйтесь на наші новини