Майже 8 років назад команда Центру Інноваційної Освіти «Про.Світ» розпочала творити зміни через освіту.
Сьогодні ми можемо пишатися сотнями випускників всеукраїнських навчальних програм, десятками реалізованих проєктів та власною освітньою краудфандинговою платформою GoFundEd, завдяки якій понад 200 освітян змогли здійснити свої освітні мрії.
Команда «Про.Світ» реагує на виклики часу та переформатовує свою роботу під актуальні потреби суспільства.
Сьогодні спільно з Illuminate Foundation ми розпочинаємо проєкт «Про.Підтримка», що передбачає роботу з сім'ями, які були вимушено переміщені внаслідок воєнних дій.


У рамках проєкту буде створено мережу спільнот безпечного та комфортного спілкування, пошуку ресурсів, відновлення власного потенціалу та реалізації себе у нових умовах. Також передбачено підтримку волонтерського руху, надання інструментів запобігання вигорання та швидкого відновлення емоційного та фізичного стану.

КОМАНДИ «ПРО.СВІТ» ТА «ILLUMINATE FUND» ЗАПУСКАЮТЬ РЕГУЛЯРНІ БЕЗКОШТОВНІ ОНЛАЙН-ГРУПИ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ВОЛОНТЕРІВ «ПРО.ПІДТРИМКА».
Багато людей у цей непростий час повністю або частково присвячують свій час волонтерству. Волонтери по всій Україні самовіддано роблять неймовірні речі. Кожен і кожна у свій спосіб. Але важливо усвідомлювати, що на нас чекає тривалий марафон, тому аби дійти до переможного фінішу, усім необхідні сили. Особливо тим, хто допомагає та підтримує інших. Саме тому ми запустили супервізійні зустрічі для волонтерів з усієї України, та за її межами.
Мета зустрічей:

✔️ допомогти волонтерам відновити свій емоційний стан та знайти інструменти для самостійного відновлення;

✔️ надати волонтерам інструменти, які допоможуть їм підтримувати тих, кому вони допомагають.

Зустрічі будуть відбуватися регулярно, у закритих групах (10-15 осіб), які будуть фасилітувати досвідчені психологи. Вони відбуватимуться онлайн (zoom) та триватимуть від 1-ї до 2-х годин. Для учасників немає обмежень за віком, напрямом волонтерства чи місцем перебування.

Для участі потрібно заповнити анкету реєстрації.
Зважаючи на те, що тисячі людей були змушені тимчасово переміщатися в середині країни, ми розпочинаємо організацію роботи груп взаємопідтримки у рамках проєкту «Про.Підтримка»
Команда «Про.Світ» запрошує до груп взаємопідтримки людей, які були вимушені тимчасово змінити місце проживання у зв'язку з бойовими діями.

Формат роботи передбачає створення груп взаємопідтримки по 10-16 людей.
Очікується, що з кожною групою буде працювати 2 психологи впродовж 7-10 занять в офлайн форматі.
Проєкт передбачає живі зустрічі (міста зустрічей з'являтимуться згодом) раз на тиждень у теплій та затишній атмосфері.

Для дітей учасників групи паралельно будуть організовані корекційно-розвиваючі заняття, арт-терапія.
Групи взаємопідтримки мають наступні цілі:
сформувати коло однодумців, які мають спільний досвід та можуть у безпечному просторі відверто спілкуватися про свій стан та проблеми, обмінятися корисною інформацією, отримати допомогу, підтримку, нові знання та досвід;
навчити учасників емоційній та поведінковій саморегуляції, покращити їхній психоемоційний стан;
виявити і надати ресурси для задоволення індивідуальних потреб учасників та членів їхніх родин;
підвищити здатність учасників організовувати й контролювати процеси власної життєдіяльності та функціонування своїх родин у процесі інтеграції у реалії територіальних громад, у яких вони перебувають;
сприяти розширенню можливостей професійно-особистісної реалізації кожного із членів групи.
Зовсім скоро з'явиться перелік міст, де будуть проводитися зустрічі, а також анкета реєстрації для учасників.

Слідкуйте за новинами на нашій сторінці Facebook.
«Про.Світ» продовжуватиме працювати з освітянськими спільнотами
Команда «Про.Світ» вже почала роботу над розробкою посібника для роботи школи під час війни. Ми створимо інструментарій - короткі та дієві поради і чеклисти для працівників шкіл, які допоможуть у складний час ефективно працювати та вирішувати нагальні завдання.
Як можна долучитися?
Хочу долучитися інформаційно!
Якщо ви маєте ідеї спецпроєктів чи колаборацій, або ж хочете підтримати нас та проєкт «Про.Підтримка» медійно, сконтактуйте з нами за одним з номерів:

+380988563225 Оля
+380634758502 Ілона
комунікаційні менеджерки «Про.Світ»
Хочу поділитися своєю історією, або розповісти про тих, кому потрібна допомога!
Сконтактуйте з нами, якщо ви маєте, що розповісти, хочете поділитися своїм досвідом чи просто поговорити.

Також, якщо ви особисто знаєте сім'ї чи окремих людей, котрі потребують підтримки та допомоги, напишіть нам на електронну адресу prosvit.center@gmail.com або ж на нашу сторінку Facebook.
Хочу підтримати фінансово!
Найкращий спосіб долучитися фінансово - це, звісно, підтримати українську армію. Але якщо ви це вже зробили і дуже хочете додати свій внесок у інші добрі справи, це можливо наступним чином:

- стати доброчинцем «Illuminate Fund», приєднавшись до нас на Patreon

- задонейтити на наш PayPal рахунок - ps.workua@gmail.com
Інші цікаві матеріали