Test
sjhffd c

Директори та вчителі працюють у школі, відповідаючи на своє покликання -- робити навчальний досвід учнів релевантним для викликів та розвитку суспільства. Проте, дуже часто вони стикаються з безліччю викликів: як-от застарілі підходи до управління, замало розуміння як змінювати педагогічні практики в епоху змін, брак часу та навичок як залучати батьків та учнів до партнерства, а найважливіше — як розвивати школу, формувати спільне бачення та об'єднувати людей.

"Школа 3.0" — це програма, що допомагає шкільним командам перетворити школу з організації, що навчає в організацію, що навчається та відповідати на потреби сучасних учнів. Для цього необхідно перетворити її у гнучку структуру, що має культуру співпраці, обміну знаннями та відкритості.

Основна мета програми — побудова культури безперервного вдосконалення в школі.

Програма розроблена за підтримки нідерландских партнерів stichting-leerkracht та базуючись на експертизі американського досліждника Річарда Дюфора "Професійні спільноти, що навчаються".
Як це відбувається?
Зазвичай, тривалість програми – один навчальний рік, протягом якого шкільна команда (директор школи, команда вчителів – 10% від педагогічного складу, представники батьків та учнів) разом з ментором розвивають освіту у громаді чи школі через ефективну, прозору та довірливу взаємодію між органом управління освітою ОТГ та школами, а також всередині шкіл між усіма учасниками освітнього процесу.
Історія
змін
Школа сформує спільне бачення розвитку із залученням батьків та учнів, які спільно визначать пріоритети та сформують тактику руху.
Командна
робота
Ідеї народжуються завдяки співпраці різних людей. Ментор допоможе директору школи побудувати команду із вчителів, батьків та учнів, які співпрацюватимуть для реалізації Історії Змін.
Збір та аналіз зворотного зв'язку від учнів та батьків
З нашого досвіду, 80% проблем, які виникають у школах - виникають через брак якісної комунікації між усіма сторонами - ментор допоможе налагодити внутрішні та зовнішні комунікації у школах, щоб учні, батьки, вчителі були поінформовані та їх голос був почутим, могли долучатись до прийняття рішень.
Спільний дизайн уроків
Ми віримо, що якщо кожного дня запитувати себе "що я можу робити краще?" і діяти відповідно -- учні будуть летіти у школу на крилах! Ментор допоможе вчителям аналізувати педагогічні практики, систематично відвідувати уроки одне одного та спільно розробляти уроки на базі кращих педагогічних практик для постійного покращення досвіду учнів.
Наталя Самочко
Директор Більшівцівської ЗОШ І-ІІІ ст., Івано-Франківська область
Мене вразило, що прості кроки назустріч учням мали неймовірні результати. Три тижні тому діти розказали мені, що саме цього навчального року вони змогли відчути себе важливими, що їхня думка важлива. Це власне те, для чого ми в школі працюємо: не для паперів, не для начальників, не для педагогів, а для дітей. Сьогодні ми дуже багато говоримо про критичне мислення. Я завжди кажу дітям: якщо вам щось не подобається на уроці, ви повинні без образи і приниження про це вчителю сказати. Якщо ви мовчите – вас не почують.
Анатолій Котенко
Директор Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Запорізька область
У нашій школі створений проект «Кіндерландія». Специфікою школи є те, що дітей привозять з навколишніх сіл. Початкові класи мають 4-5 уроків, а розвезення тільки після 7 уроку. Тому ми вирішили створити простір, де дитина зможе бігати і гратись. Там буде м'яка підлога та безкаркасні меблі, ігри. Якщо після занять їх везти додому й одразу садити за уроки, діти будуть просто виснажені. Наступного року так само проектним методом ми плануємо завершити заміну вікон і утеплення, створити групи з критичного мислення і змішаного навчання, зробити реекспозицію шкільного музею.
Ірина Озимок
Керівник Програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund
В центрі реформи середньої освіти повинен бути учень. Правильно побудована стратегія допоможе забезпечити якісно новий рівень навчання, орієнтований не лише на передачу знань, а й на розвиток практичних навичок, критичного мислення, вміння вирішувати проблеми. Сусідні країни вже пройшли такі перетворення, і досить успішно. І ці перші 24 опорні школи, які ми обрали для пілотного проекту, вже показали, що, незважаючи на обмежене фінансування, можна досягти значних результатів у розвитку шкіл та вплинути на освітню реформу загалом.
Що отримують учасники під час програми?
Директор школи:
 • вміє фасилітувати роботу з командою;
 • знає методики збору та аналізу потреб вчителів, батьків, учнів;
 • вміє створювати у школі та довкола неї атмосферу довіри та безпеки;
 • користується для кращого управління школою фінансовою автономією;
 • надає зворотній зв'язок вчителям та колегам, розуміє як збирати зворотний зв'язок від учнів як метод вдосконалення навчального досвіду;
 • обмінюється досвідом між школами;
 • розуміє та вміє користуватись управлінською автономіє.
Вчителі шкіл:
 • вміють формувати та реалізовувати проекти, базуючись на потребах учнів;
 • працюють спільно в командах, для досягнення результату та практикують це у класах;
 • тестують педагогічну автономію та нові формати навчання.
Батьки учнів:
 • залучаються до формування стратегії школи;
 • розуміють та враховують потреби школи, розуміють свою відповідальність в рамках формування навчального досвіду учнів;
 • встановлюють довірливі відносин між батьками та школою, які сфокусовані на успішності учнів.
Учні:
 • залучаються до формування стратегії школи;
 • надають зворотний зв'язок стосовно потреб щодо навчання, та усвідомлюють свою відповідальність за процес змін;
Керівник органу управління освітою:
 • вміє розробляти та реалізувати короткотермінової стратегії розвитку освіти в громаді, залучаючи сторони;
 • системно вибудовує стратегію у роботі зі школами.
Громада:
 • долучається до формування людського капіталу та
 • формує освітню стратегію ОТГ відповідно до своєї стратегії розвитку громади.
Як це було у Львові
ТEDxTalk від співзасновниці про культуру школи
Кожен з нас може бути каталізатором змін в освіті. Потрібно лише розпочати. І це можуть бути прості, але дієві кроки. Співзасновниця Центру Інноваційної Освіти "Про.Світ" та краудфандингової платформи для освітніх проектів "GoFundEd". Куратор спільноти "Global Shapers Lviv Hub". Минулого року - представляла Україну на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
Ментори шкіл
Марія Суп-Новікова
Віктор Громовий
Анка Уварова
Оксана Іванік
Якщо ви прагнете взяти участь у програмі
Програма зараз діє на двох платформах
П'ятимісячна програма
Впроваджується за підтримки Інституту Лідерства та Управління Українського Католицького Університету та Фундації Чарльза Стюарта Мотта, де беруть участь 2 ОТГ.
Річна програма
Реалізується Центром Інноваційної Освіти "Про.Світ" за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», де беруть участь 11 ОТГ.
Якщо ви прагнете стати ментором школи, пишіть нам prosvit.center@gmail.com
Якщо вам цікаво з нами співпрацювати та залучити ментора для викликів, з якими стикається Ваша школа, заповніть реєстраційну форму:
Кейси львівських шкіл