Новини

Відкрито набір на освітні програми Центру інноваційної освіти "Про.Світ"!

Проєкти
Це програми для шкіл, громад та міст, які допомагають якісно перетворити освіту на краще та відповідати на потреби сучасних учнів. Для цього необхідно перетворити їх у гнучку структуру, що має культуру співпраці, обміну знаннями та відкритості. Основна мета програм — побудова культури безперервного вдосконалення та навчання в освітніх системах.

Ми знаємо, що зміни в українській освіті супроводжуються безліччю непорозумінь та викликів, які постають перед учителями, директорами шкіл та керівниками органів управління освітою. Але ми також переконані, що ці зміни можуть зробити кращою освіту для наших дітей - майбутнього нашої країни. Тому сьогодні ми прагнемо максимально поділитися власним досвідом, згуртувати та навчити школи необхідним навичкам для успішного втілення концепції сучасної освіти.

Суть програм полягає у побудові культури безперервного вдосконалення в освітніх системах. Ми допомагаємо школам, управлінцям та освітнім системам прийти до концепції постійного розвитку та навчання впродовж життя (lifelong learning). У модерному світі ці навички є критично важливими для досягнення успіху.

Формат реалізації програм передбачає залучення ментора до діяльності колективів, який допомагає розвивати освіту через ефективну, прозору та довірливу взаємодію між органом управління освітою та школами, а також всередині шкіл між усіма учасниками освітнього процесу. Він навчає правильній комунікації, рефлексії, плануванню та врахуванню інтересів усіх учасників навчального процесу.

Про усі переваги, які отримує кожна зі сторін у програмі - учні, батьки, вчителі, директор, громада та керівник органу управління освітою - за посиланням.

Ми у "Про.Світ" вже маємо досвід впровадження таких програм у школах та громадах. До прикладу, у 2017-18 рр. Програма "Школа 3.0" впроваджувалась у семи школах Львова. Ми прослідкували динаміку змін, які відбулись завдяки програмі серед учнів, вчительського колективу, громади шкіл та усього міста.

Звіт за цією програмою можна переглянути тут.

У березні "Про.Світ" запустив програму "Школа 3.0 Об'єднані громади", де ми працюємо не з окремими школами, а з освітніми командами громад - двома школами у громаді та органом управління освітою. Деталі про програму в ОТГ ви можете прочитати тут.

Формування історії змін, розвиток лідерства, побудова команди та ефективного зворотного зв'язку, комплексна діагностика школи (керівництво, вчителі, батьки, учні) - це ті напрямки з якими ми працюємо у освітніх програмах як у комплексі - це програми "Школа 3.0" та "Школа 3.0.Громади", так і окремо з по кожному напрямку в залежності від запиту школи/громади/міста.

Ці форми співпраці допоможуть шкільним командам подолати ті виклики, з якими вони стикаються у щоденній роботі та налагодити ефективну співпрацю задля створення найкращих умов для учнів та роботи колективу.

Варто зазначити, що результати залежать від терміну реалізації програми. Якщо вона триває 5 місяців - то учасники лише ознайомляться з методиками та інструментами та вперше спробують їх набути; якщо 2 роки - то напрацюють це вже як навичку.

Кожен з нас може бути каталізатором змін в освіті. Потрібно лише розпочати. І це можуть бути прості, але дієві кроки. Заповнюйте заявку на програму для Вашої школи, громади чи міста за посиланням.