Новини

Прес-брифінг про програму "Школа 3.0 Об'єднані громади"

Події

28 березня 2019 року громадська організація Центр Інноваційної Освіти "Про.Світ провела обговорення програми "Школа 3.0 Об'єднані громади". Враховуючи велику зацікавленість в освітньому просторі до програми, у "Про.Світ" вирішили розповісти про неї детальніше.


На обговоренні було розкрито наступні питання:

  • суть програми та як вона корелює із законом про освіту.
  • можливості шкільних команд сьогодні.
  • в чому суть менторської підтримки і навіщо вона школам.
  • чому підтримка освіти є важливою та на часі.

Спікери:

  • Анна Уварова, співзасновниця Центру інноваційної Освіти "Про.Світ", менеджерка освітніх програм,
  • Наталія Гринюк, менторка на програмі у Березівській громаді Сумської області

Відеозапис з прес-брифінгу доступний за посиланням: https://youtu.be/NJUOwA2csxo

«Основною метою програми є формування школи, як організації, яка постійно навчається та вдосконалюється під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів. Шлях до цієї мети ми вбачаємо в побудові культури довіри, прозорості, свободи та відповідальності, рівності та партнерстві усіх учасників навчального процесу, а саме учнів, вчителів, директора, батьків та органів управління освітою. Також досить важливим є те, щоб освітня стратегія була продовження стратегії громади або міста.

Саме тому у березні ми стартували більш розширену програму "Школа 3.0. обєднані громади", де ми вже працюємо з ширшою системою: двома школами та органом управління освітою. Зараз у програмі беруть участь 13 громад по всій Україні, але приєднатися може будь-яка школа чи громада в будь-якій області» – пояснюють у центрі Інноваційної Освіти "Про.Світ".

Мета програми "Школа 3.0 Об'єднані громади" – започаткувати сталий розвиток школи, що відповідає потребам реформованої шкільної освіти. Це не лише зміна контенту освіти, але і зміна підходів. З кожною командою громад працює ментор, який навчає ефективній співпраці, координації та комунікації між членами команди.

"Школа 3.0" та "Школа 3.0 Об'єднані громади" — це програми, що допомагають якісно перетворити освіту на краще на рівні школи, громади або міста та відповідати на потреби сучасних учнів. Для цього необхідно перетворити їх у гнучку структуру, що має культуру співпраці, обміну знаннями та відкритості.

Відповідно до результатів дослідження, яке було проведене після завершення програми "Школа 3.0", яка впроваджувалась у 2017-18 рр. у Львові, у школах, де впроваджувалась програма відбуваються позитивні зміни через дію, наприклад, 54% опитаних стверджують що тепер стабільно навчаються в процесі роботи, 44% респондентів відзначають, що командна робота стала щоденною нормою, а формування спільних цілей вкорінилося у 42%. Повністю звіт можна переглянути тут: https://goo.gl/ztRikr

Програма "Школа 3.0 Об'єднані громади" впроваджується за підтримки Інституту Лідерства та Управління Українського Католицького Університету й Фундації Чарльза Стюарта Мотта та за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.