Новини

"Школа 3.0 Об'єднані громади" стартувала!

Події
Громадська організація Центр Інноваційної Освіти "Про.Світ" організувала зустріч учасників програми з експертами, представниками ОТГ та менторами, запрошеними спікерами, представником МОН і міжнародних організацій та запросила приєднатися до публічної дискусії "Як працює освітня реформа в громадах?" усіх охочих.

Подія є офіційним початком програми "Школа 3.0 Об'єднані громади", учасники поділились досвідом з представниками 13 громад, в яких буде впроваджуватись програма: Пирятинська, Березівська, Козельщинська, Новоукраїнська, Клеванська, Черкаська, Красносільська, Зимнівська, Жовтанецька, Солонянська, Миропільська, Іллінівська, Великогаївська.

Мета програми – започаткувати сталий розвиток школи, що відповідає потребам реформованої шкільної освіти. Це не лише зміна контенту освіти, але і зміна підходів. З кожною командою громад працює ментор, який навчає ефективній співпраці, координації та комунікації між членами команди.

«Ми віримо, що лише реформи освіти недостатньо. Адже будь-яка зміна згори має дуже нетривкий ефект, а кожна школа унікальна, тому ми працюємо безпосередньо з школами та громадами над тим, аби вони самостійно напрацьовували свою освітню стратегію, будували довіру та уважність через культуру співпраці, командну роботу, комунікацію як всередині школи — вчителями, батьками, учнями, так і зовні — з громадою, локальною спільнотою. Для того, щоб щодня покращувати навчальний досвід учнів. Це значно довший шлях, але більш фундаментальний, бо закладає основи сталого розвитку» – пояснює голова «Про.Світ» Лілія Боровець.

Найбільш обговорюваними питаннями на дискусії були: важливість імплементації реформ на місцях, комунікації між реформованими структурами, довіра між усіма учасниками освітнього процесу та їх ролі, важливість горизонтальних зв'язків.


"Ознакою успіху цього проекту можна буде вважати створення у відібраних громадах модель управління освітою, коли управлінці будуть підзвітні не вищому керівництву, а учасникам освітнього процесу та громаді загалом", – поділилась очікуваннями Ірина Когут, освітня експертка та аналітикиня.

Нагадаємо, у 2017-18 роках у Львові організацією проводилась програма "Школа 3.0", зі звітом якої ви можете ознайомитись тут.

Сьогодні учасниками програми "Школа 3.0" може стати будь-яка школа та творити зміни разом з нами. Більше про можливості для шкіл в ОТГ за цією програмою ви можете дізнатись через пошту prosvit.center@gmail.com

Програма "Школа 3.0 Об'єднані громади" впроваджується за підтримки Інституту Лідерства та Управління Українського Католицького Університету й Фундації Чарльза Стюарта Мотта та за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.