Пілот 24
У 2016-2017 році "ПРО.СВІТ" провів навчальну програму «Пілот 24», що мала на меті об'єднати адміністрацію та вчителів опорних шкіл, щоб виробити нові формати взаємодії вчителя і школярів, директора і вчителів, школи і громади.

Програма проходила у форматі триденних модулів, присвячених різним аспектам освітнього процесу. Упродовж 2016-2017 навчального року кожна школа-учасниця проекту працювала з ментором задля того, щоб ґрунтовно змінити якість навчання. За цей час директори пройшли навчання з менеджменту та командоутворення. Педагоги ж пройшли навчальні модулі з сучасних методів викладання та орієнтації на інтереси учня, вивчаючи практичні та цікаві для дітей формати уроку, психологію дитини, емоційний інтелект, переваги змішаної форми навчання.

За результатами опитування учасників проекту «Пілот 24», понад 90% вчителів, що пройшли навчання в рамках проекту, розглядають учня як партнера у навчальному процесі. Понад 95% вчителів почали завжди чи періодично використовувати зворотній зв'язок від учнів для покращення уроків. При цьому усі школи почали застосовувати змішане навчання: уроки, що поєднують різні види практичної діяльності, у тому числі з різних предметів та за участі команди вчителів. Низка шкіл також почали залучати батьків до проведення уроків, організовувати майстер-класи для учнів, запросили іноземних волонтерів для викладання англійсько мови.
Результати програми
Відгуки
Наталя Самочко
Директор Більшівцівської ЗОШ І-ІІІ ст., Івано-Франківська область
Мене вразило, що прості кроки назустріч учням мали неймовірні результати. Три тижні тому діти розказали мені, що саме цього навчального року вони змогли відчути себе важливими, що їхня думка важлива. Це власне те, для чого ми в школі працюємо: не для паперів, не для начальників, не для педагогів, а для дітей. Сьогодні ми дуже багато говоримо про критичне мислення. Я завжди кажу дітям: якщо вам щось не подобається на уроці, ви повинні без образи і приниження про це вчителю сказати. Якщо ви мовчите – вас не почують.
Анатолій Котенко
Директор Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Запорізька область
У нашій школі створений проект «Кіндерландія». Специфікою школи є те, що дітей привозять з навколишніх сіл. Початкові класи мають 4-5 уроків, а розвезення тільки після 7 уроку. Тому ми вирішили створити простір, де дитина зможе бігати і гратись. Там буде м'яка підлога та безкаркасні меблі, ігри. Якщо після занять їх везти додому й одразу садити за уроки, діти будуть просто виснажені. Наступного року так само проектним методом ми плануємо завершити заміну вікон і утеплення, створити групи з критичного мислення і змішаного навчання, зробити реекспозицію шкільного музею.
Ірина Озимок
Керівник Програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund
В центрі реформи середньої освіти повинен бути учень. Правильно побудована стратегія допоможе забезпечити якісно новий рівень навчання, орієнтований не лише на передачу знань, а й на розвиток практичних навичок, критичного мислення, вміння вирішувати проблеми. Сусідні країни вже пройшли такі перетворення, і досить успішно. І ці перші 24 опорні школи, які ми обрали для пілотного проекту, вже показали, що, незважаючи на обмежене фінансування, можна досягти значних результатів у розвитку шкіл та вплинути на освітню реформу загалом.
Як це було
Проект Центру інноваційної освіти "Про.Світ" - Пілот24
Проект Пілот24 передбачає роботу центру "Про.Світ" з сільськими опорними школами у кожній з областей України за підтримки фонду WNISEF.
ЗМІ про програму
Проект відбувався за підтримки
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 168 млн. доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,5 млрд доларів в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org

На сьогоднішній момент програму завершено, але ми завжди будемо раді допомогти вас у трансформації вашої школи. Долучайтесь до програми Школа 3.0 або ж ми будемо раді надати вам менторський супровід.