Науковці виділяють 2 основні характеристики ефективних команд: - висока соціальна чутливість одне до одного. Це коли нам не байдуже, що відбувається з людиною поруч, коли нам розходиться, чи людина усміхається, чи ні. Часом ми не можемо запитати, чому вона усміхається, бо ми не сім'я, але ми можемо поділитися своєю емоцією, якщо її бракує іншому. Це можна практикувати – розвивати свій емоційний інтелект.
- Приділяти час одне одному. Співпереживати і співрадіти. Якщо ми не будемо цього робити разом, то команда втратить.
Для цього потрібен час, якого нам постійно бракує. Але цей час треба планувати, закладати. Це може відбуватися на нарадах, якщо під час таких зустрічей ви емоційно чутливі одне до одного. Але це не обов'язково мусить бути педрада, це можуть бути спільні поїздки. Якщо ви таке практикували, то ви, мабуть, знаєте, як після таких виїздів легше працювати.
До характеристик також можна додати ще одну – це коли у команді більше жінок. Це не соціологічне спостереження, а радше моє особисте, що середовище жінок краще надається до побудови довіри.
Тому мені здається, що у нашому суспільстві, де є велика рана стосовно довіри, саме школи можуть стати тими осередками, які покажуть позитивний приклад побудови довіри, адже тут все ще переважають жінки.