У кожної школи має бути своя історія

В кожного району може бути своє бачення, постановка задачі та інколи своє гасло. Дуже часто ці концепти збігаються, але по суті вони допомагають організації лаконічно викласти свої плани та цілі. Однак, те, що нам справді потрібно, – це історія.
Бачення vs постановка задачі vs гасло
Перед тим як перейти до обговорення важливості шкільного оповідання, потрібно розмежувати такі поняття, як бачення, постановка задачі та гасло.
Бачення
Це виклад тієї позиції, на якій ви б хотіли бачити свою організацію. Зазвичай вона вибудовується за принципом «зверху вниз». Приходить адміністратор школи і описує власні ідеї щодо подальших дій школи та загальної її філософії, для втілення якої має докладатися максимум зусиль. Наприклад, баченням може бути те, чого школа має досягти до 2020 року.
Безперечно, чітке бачення є важливим для послідовної діяльності, але щоб дійсно стати успішним, воно має бути погоджене цілою групою зацікавлених осіб, а не лише однією людиною. На основі такої групи, яка може складатися з адміністраторів, вчителів, батьків та учнів, формується комітет, завданням якого є визначення загальної ідеології. Вона повинна включати довгострокові широкомасштабні плани для всього району та шкіл.

Постановка задачі
Це, зазвичай, короткий опис (всього кілька речень) того, як організація планує досягати своїх цілей.

Гасло
Може взагалі складатися з трьох слів, які можна написати на стіні будівлі, і які б відображали гордість або цілі певної школи. Чому лише три слова? Все, що геніально – просто. Слоган моєї середньої школи був: «Спонукай, збагачуй, укріплюй» Ще одне можливе гасло для школи: «Прийди, досягни, виконай».
Шкільну історію потрібно розповідати
Хоча постановка задачі та гасло можуть бути доволі переконливим висвітленням інформації про ваші цілі та про школу, все ж я вважаю, що нам потрібна хороша розповідь, яка може позитивно вплинути на мораль будь-якої школи чи району. Сила таких розповідей полягає в тому, що вони допомагають визначити місце школи та учнів. Деякі з таких історій вже мають чорнові варіанти, деякі переписуються навіть, коли ми говоримо. Деякі відбуваються прямо в шкільних класах. Школи та районні адміністрації повинні всього лиш усвідомити, що книги потрібно розгорнути.
Історія району починається
в класі
В оповіданні завжди є протагоніст. Нашим протагоністом є діти, вчителі та батьки. В оповіданні також є конфлікт: з якими проблемами ми зіштовхуємось та як можемо їх подолати? А як щодо мови нашого оповідання: діалоги, сенсорні деталі, метафори? Сюжет доволі нетрадиційний, адже шкільна історія ніколи не закінчується. Ми завжди пишемо ті оповідання, які визначають нас.

Іноді діти самі створюють певний виклик і намагаються з ним впоратися. Приклад історії, за якою я спостерігаю, розпочався з багатьох класів, і це – цікавість до в навчання в процесі реалізації проектів. Я бачу, наприклад, що все більше і більше класів починають давати гроші на благодійність або допомагати людям. Це теж може бути частиною оповідання.

Іноді, однак, вчитель повинен допомогти класу написати власну історію. Іноді потрібно задіяти певні ресурси, як-от відео, щоб викласти учням ідею героїзму в житті, або зосередитися на історіях про допомогу іншим.
Часто й реклами подають чудові короткі розповіді (якщо не звертати увагу на сам рекламований продукт), що може мотивувати учнів створити історію, яка б представила їхній клас.

Можете переглянути ось ці для натхнення:
Фактично, кожна людина – кожен вчитель та кожен учень – мають власну історію, і ця історія має своє місце в загальній історії школи. Деколи ми просто повинні допомогти учням долучитися до неї та заохотити їх повірити в те, що їхня власна історія ще недописана, що вони можуть отримати допомогу в її написанні, варто лишень взятися за перо.

Хочу кинути вам цього року виклик. Заохотьте своїх учнів написати власні історії та історію вашого класу. Також простежте за тим, щоб ваша школа потурбувалася про ці розповіді, вийшовши за межі банального бачення, слогану чи постановки задачі.
Переклад на українську: Оксана Кутна
Originally published 19.12.2016 © Edutopia.org; George Lucas Educational Foundation. Every School Should Tell Its Story was translated with the permission of Edutopia. While this translation has been prepared with the consent of Edutopia, it has not been approved by Edutopia and may therefore differ from the authentic text. In cases of doubt the authentic text should be consulted and will prevail in the event of conflict.