А ось голова батьківського комітету Мар'яна, до речі, давно мріяла про шкільну стратегію – трошки іншу, ніж план роботи школи. Шкільні реалії були непростими: школа велика, 1000 учнів, а це означає 2000 батьків – дійти спільної думки було складно. Але вже 2017 року Мар'яна побачила помітні зміни у ставленні батьків до школи, дітей та одне до одного. То що змінилося?
ПОЧАТОК ЗМІН У квітні 2017 року Школа №98 пілотувала програму
Школа 3.0 разом із трьома іншими школами Львова. Перша зустріч команд (так, саме команд: директор та 10% педагогічного колективу школи) була візійна. Що б це могло означати? Усім цим людям довелося мріяти.
Члени кожної команди разом генерували ідеї. Послідовність логічно пов'язаних ідей утворювала Історію Змін. Це повторювали і на наступних зустрічах: було таке, що збиралися за кавою та піцою і обговорювали плани школи.
У директорки та вчителів 98-ї мрії виявилися спільними – просто щоб діти любили школу. "Вона має бути сучасна, кольорова, красива, привітна; мають бути привітні вчителі, вчителі-друзі. У школі повинно бути багато захопливих речей і під час уроків, і після уроків, і на перервах; їдальня має бути красива; будь-яка діяльність, яка цікавить дітей, повинна бути доступна у школі." Коли команда збиралася, щоб працювати над своїми мріями, то кожен був націлений на творення, на результат. Звичайно, мрії та ідеї – це сокровенне; говорити про найважливіше з колегами нелегко, але так потрібно. Незважаючи на всю різноманітність, вчителі та директорка сформували Історію Змін – бачення розвитку школи на 1 рік. До Історії Змін поверталися багато разів: планували, робили спроби, аналізували, планували знову (цього разу враховуючи те, що дізналися із попередніх спроб).
Історія Змін стала путівничком для школи. За словами команди, Історія Змін на 80% відповідає тому, що насправді відбувається у шкільних стінах. Що це означає? Коли вчитель або вчителька планує уроки, то це відповідає плану, який перед тим обговорили та затвердили в команді. Те саме у класних керівників: заходи збігаються з Історією Змін.
Під час створення такого документу команда думала про те, що реально може зробити, а не лише записати.Звичайно, бувають непередбачувані зміни: наприклад, виникла ідея актуальнішого заходу, ніж планували, або не знайшли часу, щоб поїхати у спільну поїздку з батьками – довелося відкласти. Це ті 20%, яких бракує.
Історія Змін має три основні напрями роботи – це основні цілі школи. Кожен з команди працює в групі, яка відповідальна за один з напрямів. Кожен знає свою роль, а згенеровані ідеї по всіх напрямах втілюють всі. Як це? Якщо вчителька Світлана належить до групи, яка працює над
цікавими уроками, але вона класна керівниця, то батьківські збори вона проводить теж у новому форматі. Або взяти, наприклад, професійне зростання – воно стосується усіх.
Нові ідеї втілює не тільки команда "Школи 3.0", а й інші вчителі. Ще один цікавий факт про Історію Змін – вона не тільки для працівників школи, а й для учнів та батьків. Адже результат усіх дій у школі має бути помітним для учнів, а допомогти у цьому можуть батьки.