Можливості фінансування для освітян
Згідно з оновленою Постановою Кабміну підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, викладачі та навчальні заклади можуть самостійно обирати, де і в якому форматі проходити процес підвищення кваліфікації. При цьому, оплата такого навчання здійснюється з державних коштів, місцевого бюджету чи інших коштів затверджених в кошторисі навчального закладу.

З 2020 року юридичні та фізичні особи, у тому числі ФОП, можуть надавати послуги з підвищення кваліфікації без обов'язкової наявності ліцензій та акредитацій МОН. "За законом надавачам підвищення кваліфікації не обовязково мати ліцензію", - окремо зазаначила пані Любомира Манзій на презентації "Хто зможе підвищувати кваліфікацію педагогічних працівників у 2020".

Тобто, ви можете проходити різні форми навчання і самостійно обирати організацію, яка їх надаватиме, більше не переживаючи про те, чи будуть результати навчання зараховані як підвищення кваліфікації.

Зважаючи на нововведення, команда "Про.Світ" підготувала для вас кілька порад з пошуку фінансування та можливостей з підвищення кваліфікації, які надає наш центр.
1
На початку календарного року кожна школа отримує певний об'єм фінансування на підвищення кваліфікації. Директор школи має проінформувати весь педколектив щодо об'єму підвищення кваліфікації для кожного учасника. Протягом 15 днів кожен вчитель подає свою пропозицію щодо підвищення кваліфікації, яка має містити інформацію про вид підвищення кваліфікації із зазначенням найменування (тематики) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форми підвищення кваліфікації, кількості годин і строків проходження підвищення кваліфікації, суб'єкта (суб'єктів) підвищення кваліфікації (із зазначенням всієї інформації відповідно до цього Порядку) вартість його (їхньої) освітньої послуги (освітніх послуг). Далі всі подані пропозиції затверджуються на педагогічній раді школи, після чого школа укладає договір із суб'єктом підвищення кваліфікації. Якщо школа не має фінансової автономії — це робить відділ освіти. Для того, щоб спрямувати ці кошти на оплату участі в нашій програмі, педколектив повинен прийняти спільне рішення щодо використання цього бюджету для даної цілі.
2
На сайті міської ради Вашого міста ви знайдете більш детальну інформацію про умови. Ви можете подати проєкт, який передбачає виділення коштів для отримання освітніх консалтинових послуг від нашої організації.
3
Отримати фінансування з місцевих та обласних бюджетів, або бюджетів громади.
Для отримання детальної інформації зверніться у ваш територіальний відділ освіти.
4
Бізнес, меценати, громадські організації, які займаються розвитком міста.
Ми рекомендуємо звертатися до тих, із ким у Вас вже налагоджений тісний зв'язок і реалізувати мінімум 1 спільний проект, який був цікавий обом сторонам. Також рекомендуємо Вам постійно працювати над розширенням партнерів, і це не лише про фінансову підтримку, а й про експертну.
5
Фонд випускників.
Ми впевнені, що ваша школа має багато випускників, які готові допомогти розвитку рідного навчального закладу. Якщо у Вас вже є сформований «Фонд Випускників», із якими Ви регулярно комунікуєте про перемоги і виклики школи — Ви можете до нього звернутися, або ж створити його за прикладом Фонду Випускників України.
6
Ця інституція може суттєво допомогти з пошуком фінансування. У склад ради ви можете залучити регіональних та національних експертів із різних галузей, підприємців вашого регіону, успішних випускників та освітян, які мають широке коло контактів.
7
Для отримання такого гранту потрібно мати зареєстровану громадську організацію.
8
Індивідуальний фандрейзинг школи.
Ви можете зібрати необхідну суму власним коштом проводячи різні фандрейзингові заходи (ярмарки, здача макулатури).
Хочу отримувати щомісячний привіт від "Про.Світ"!
Ми маємо чудову традицію - щомісячні розсилки, в яких ми розповідаємо про можливості, корисні матеріали та підбірки інструментів для освітян! Якщо хочете отримувати порцію натхнення та мотивації (і, звичайно, дуже багато корисного матеріалу) - натискайте на кнопку, заповнюйте форму і зовсім скоро ви отримаєте свою першу про.світянську розсилку
Пам'ятайте, що кожен є частиною змін!