"Змішане навчання" на практиці: кейс НВК "СЗШ-ліцей" при ЛНУ ім. І. Франка
Як команда освітян змінює середовище своєї школи: кейс НВК "СЗШ-ліцей" при ЛНУ ім. І. Франка
Коли і з чого розпочинаються зміни в шкільній освіті? Хто повинен їх впроваджувати і яким чином має трансформуватись навчальне середовище конкретної школи?
На ці запитання ми спробуємо відповісти за допомогою історії змін, яка відбувається у с. Козьова Сколівського району Львівської області у НВК "СЗШ-ліцей" при ЛНУ ім. І. Франка.

Чим особлива ця школа і чому ми про неї розповідаємо? Про школу ми дізналися, познайомившись на "Про.Навичках" із її директоркою – Оксаною Клепуц, яка перевернула "з ніг на голову" наше стереотипне сприйняття директора. Людину з такою вірою в своїх учнів і прагненням робити дітей щасливими, потрібно ще пошукати. В їхній школі постійно відбувається якийсь рух – проекти, інтерактивне навчання в позаурочний час, діти знімають відео-ролики, мають власний гурт, тощо.

Більше того, дізнавшись про методику "blended learning" на програмі "Про.Навички", пані Оксана загорілась бажанням запровадити її в себе в школі.

"Методика "blended learning" дає можливість розвивати в учнів ті навички, які є актуальними сьогодні, які відповідають потребам ринку праці і які будуть залишатися актуальними, щонайменше, в недалекому майбутньому", – переконана пані Оксана.
Творче та креативне мислення ніколи не втратить своєї актуальності. Навчання у такому форматі стає основною складовою абсолютно іншого освітнього середовища. Такий формат дає свободу вчителю і учневі у виборі діяльності, свободу думки, мислення, враховує стиль сприйняття і навчання дитини, створює ситуацію успіху для учня і вчителя, а відтак – і для батьків. Стосунки між вчителем, учнем та батьками у такому середовищі побудовані на принципах довіри, взаємоповаги, співробітництва, незалежності і доброзичливості".

Наразі ми розпочали із уроків математики у сьомому класі. Онлайн-матеріали уроків для школи створює команда освітнього проекту EdEra, який має великий досвід з розробки онлайн-курсів для школярів.

"Співпраця з центром "Про.Світ" та школою с. Козьови – гарний початок масштабного експерименту із використанням новітніх технологій у школі. Відкриттям для нашого проекту стало те, що вчителі вже готові до впровадження змішаного навчання. Вони з ентузіазмом та натхненням ведуть дискусії та залучаються до створення навчальних програм і матеріалів разом із нашою командою. Результати, які ми отримаємо від співпраці, дозволять нам масштабувати такі програми на інші українські школи і залучати все більше вчителів у цей процес." – ділиться своїми враженнями Ілля Філіпов, співзасновник проекту EdEra.

Завдяки проактивним вчителям школи і команді EdEra ми впевнені, що цей проект стане реальністю.

Ви запитаєте, а де взяти на це все кошти? І тут теж команда школи знайшла вихід – подати свій проект "Змішане навчання – ключ до якісної зміни в освіті" на краудфандингову платформу GoFundEd і зібрати необхідну суму на його втілення.
Що вже зроблено?
Організовано команду однодумців з 16 педагогів, які опрацьовували технології змішаного навчання.
Опановано навчальну платформу і розроблено е-підручник з теми «Многочлени», розпочато роботу над темою " Функції та їх властивості".
Всі уроки з алгебри у 7-му класі з 12 лютого 2016 згідно з розкладом проводяться з використанням технологій змішаного навчання.
Три вчителя початкової школи (1, 3, 4 кл.) провели цикл уроків за методикою "змішане навчання", англійська мова – 5 клас, історія – 9 клас, інформатика – 5 клас, українська література – 9 клас, англійська мова – 4 клас та вчителями інших предметів (математика, історія, фізика у 7 класі).
Створено групу директорів-однодумців, серед яких поширено ідею змішаного навчання.
Шлях до запуску проекту буде нелегким, але це не зупиняє освітян, адже його вплив є вагомим початком до змін, яких так потребує українська школа. Такі педагоги надихають і вселяють впевненість, що попри усі негаразди і контекст, в якому перебуває наше суспільство, освітні трансформації вже відбуваються і їх буде ще більше.
Потрібно лише об'єднувати наші сили та "заряджати" інших вчителів вірою в те, що кожен з нас є носієм змін. Цей проект показує, що взаємодія груп на перетині різних досвідів і галузей може давати цінний результат.
"Найбільшим моїм відкриттям стало те, що учні, які ніколи не виконували домашніх завдань, а на уроці були неактивними, не просто заговорили, в них появився азарт до навчання. Я не впізнаю своїх дітей, вони «ожили», а я змогла позбутись своїх стереотипів щодо ролі вчителя у навчальному процесі", – вчителька математики, Марія Меклеш про свої враження від проведення уроків за методикою "змішане навчання". – Учні – не просто слухачі лекції вчителя, а активні учасники уроку. Діти із захопленням навчаються в команді, де кожен себе відчуває важливим".
"Змішане навчання" на практиці, школа у с.Козьова, Львівська обл.
Коли і з чого розпочинаються зміни в шкільній освіті? Хто повинен їх впроваджувати і яким чином має трансформуватись навчальне середовище конкретної школи? На ці запитання ми спробуємо відповісти за допомогою історії змін, яка відбувається у с. Козьова Сколівського району Львівської області у НВК "СЗШ-ліцей" при ЛНУ ім. І. Франка.