Назад до Громадам - про освіту
03.12.2023
~ 3 хв.

Штатні нормативи закладів позашкільної освіти

матеріал підготовлено у співпраці з
Службою освітнього омбудсмена

Типові штатні нормативи позашкільних навчальних закладів затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 31.10.2012 № 1230.

Але керівникам позашкільних навчальних закладів надається  право у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади (крім керівних), які не передбачені штатними нормативами у межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватись лише у межах однієї категорії (педагогічного, господарсько-обслуговуючого тощо) персоналу.

Також у разі виробничої необхідності за рахунок спеціального фонду можуть бути введені додаткові посади у закладі позашкільної освіти.

Штатний розпис закладу позашкільної освіти

Штатний розпис позашкільного навчального закладу розробляє керівник закладу в межах затвердженого фонду заробітної плати з дотриманням вимог Типових штатних нормативів з урахуванням:

  • типу навчального закладу;
  • контингенту вихованців, учнів, слухачів;
  • кількості груп;
  • режиму роботи закладу;
  • площ і санітарного стану приміщень, будівель і споруд;
  • наявності філій і структурних підрозділів;
  • технічних засобів навчання, обладнання та спорядження.

Докладні нормативи щодо посад, максимальної чисельності працівників та умови введення наведені у Типових штатних нормативах позашкільних навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 31.10.2012  № 1230.

Штатні розписи закладів позашкільної освіти, до яких за обсягом та умовами праці не можуть бути застосовані Типові штатні нормативи, – це заклади, розраховані на кількість до 90 дітей або понад 960 дітей. У такому випадку штатні розписи цих закладів затверджуються засновником.