Назад до Громадам - про освіту
26.11.2023
~ 3 хв.

Зарахування до педагогічного стажу військової служби

матеріал підготовлено у співпраці з
Службою освітнього омбудсмена

Педагогічний стаж – це сумарна тривалість трудової діяльності педагогічних, науково-педагогічних працівників у закладах освіти (інших установах та організаціях) на визначених посадах, пов’язаних з освітнім та навчально-виховним процесом.

Громадянам України, які добровільно вступають на військову службу, або проходять її за призовом, зокрема  за призовом під час мобілізації на особливий період, час проходження військової служби зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Про це зазначається у статті 2 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та в пункті 5 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. № 78.

Видами військової служби є:

  • строкова військова служба;
  • військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • військова служба за контрактом осіб рядового складу;
  • військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу;
  • військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки;
  • військова служба за контрактом осіб офіцерського складу;
  • військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Відповідно до пункту 5 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, до стажу педагогічної роботи, крім безпосередньо педагогічної діяльності, зараховується час перебування громадян України на військовій службі.

Тобто для зарахування до педагогічного стажу часу проходження військової служби, працівник має до початку такої служби працювати на посадах, зазначених у Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963.

Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка, а також інші документи (витяги з наказів, відомостей про виплату заробітної плати тощо), що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.

Докладно про особливості обчислення педагогічного стажу читайте у відповідному розділі Довідника.