Модуль 1. Фізична безпека

Війни несуть величезні загрози для безпеки людей, а фізична безпека є невід’ємною складовою добробуту учнів. Діти тепер потребують особливої ​​турботи й уваги, адже саме вони є найвразливішою категорією населення і не можуть ухвалювати виважені рішення через декілька чинників: 

  1. Діти зазвичай мають обмежений життєвий досвід і знання про світ, особливо в контексті воєнного конфлікту. Вони можуть бути недостатньо обізнані в поточній ситуації та не знати реальних наслідків своїх дій.
  2. Когнітивні здібності дітей іще тільки розвиваються, зокрема здатність до логічного мислення, аналізу ситуації та безпосереднього ухвалення рішень. 
  3. Воєнний конфлікт, стрес і переживання мають сильний емоційний вплив на дітей. Вони можуть бути сповнені страху, тривоги та нерозуміння. Це додатково ускладнює здатність дітей ухвалювати розсудливі рішення й об’єктивно оцінювати ситуацію.

Саме тому онлайн-курс «Про.Безпека: безпечна освітня екосистема громади» розпочинається з фізичної безпеки та розкриває такі теми: