Назад до проєктів та програм
Програма
Активна
2024 рік
~ 8 хв.

Освітня програма підвищення кваліфікації «Про.Фахівці: ролі та їх поєднання у закладі загальної середньої освіти»

Програма підготовлена у рамках проєкту «Про.Фахівці: Адаптація роботи психологічних служб шкіл до викликів, зумовлених війною», що реалізується громадською організацією «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» за підтримки Plan International Ukraine.

 Підвищення кваліфікації за даною програмою реалізовано у форматі онлайн курсу «Про.Фахівці: ролі та їх поєднання у закладі загальної середньої освіти».

Онлайн-курс розроблений задля підвищення професійних компетентностей вчителів та фахівців психологічної служби школи під час нових викликів, обумовлених війною.

Курс складається із трьох модулів, які послідовно розкривають вплив війни на освіту, важливість створення у школі середовища підтримки для кожної дитини та сфокусований на важливості розвитку власної резильєнтності фахівців.  

Мета

підвищення професійних компетентностей фахівців психологічної служби школи та вчителів під час нових викликів, обумовлених війною.

Розробники

Олександра Пєтушкова, голова ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ»

Анастасія Аносова, психологиня, проєктна менеджерка ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ», доцентка кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидатка педагогічних наук

Тетяна Луговська, психологиня, заступниця голови ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» з питань моніторингу та оцінки

Юрій Луценко, психолог, голова ГО «Агенція розвитку проєктних ініціатив», національний експерт з надання психосоціальної підтримки

Інна Нікітіна, психологиня, супервізорка ГО «Українська Спілка Супервізії та Коучингу»

Вікторія Бульковська, практична психологиня Білоцерківської гімназії – початкової школи № 15 Білоцерківської міської ради Київської області

Мейра Сазонова, психологиня, фахівчиня з роботи зі стресом і травмою Громадського центру профілактики стресу, м. Кір’ят-Шмона, Ізраїль

Напрям

Програма орієнтована на розвиток і вдосконалення професійних компетентностей слухачів онлайн-курсу

Зміст

МОДУЛЬ 1. ВІЙНА ТА ОСВІТА

1.1. Вплив війни на роботу школи. Адаптація роботи школи внаслідок викликів, пов’язаних із війною. 

1.2. Психосоціальна підтримка дітей в умовах війни. Роль фахівців у психосоціальній підтримці учнів. Модель травмофокусованого навчання. Зцілюючі класи: поняття й інструменти запровадження.

МОДУЛЬ 2. ШКОЛА ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ДИТИНИ

2.1. Діємо в найкращих інтересах дитини. Інструменти впровадження салютогенного підходу у школі. Роль мультидисциплінарної команди у підтримці дітей.

2.2. Комплексний підхід до підтримки дітей. Особливості роботи вчителя, практичного психолога та соціального педагога з різними категоріями дітей, постраждалими від війни, з урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей, попередньої життєвої історії. 

2.3. Особливості переживання втрати дітьми. Етапи переживання втрати. Фактори, що впливають на переживання дитиною втрат. 

МОДУЛЬ 3. ПІДТРИМКА ВЛАСНОЇ РЕЗИЛЬЄНТНОСТІ ФАХІВЦІВ 

3.1. Професійні спільноти як середовище підтримки. Супервізія як інструмент підтримки вчителів, практичних психологів та соціальних педагогів. Алгоритм проведення супервізії. Процедура інтервізії. 

3.2. Психоемоційна саморегуляція фахівців. Рекомендації для вчителів та працівників психологічної служби, які допоможуть зберегти свою професійну функціональність у напружених умовах праці. 

Обсяг

0,7 кредиту ЄКТС (21 година керованої самостійної роботи)

Форма

дистанційна (асинхронний режим)

Перелік компетенцій, які вдосконалять / сформують учасники програми

Загальні компетентності: громадянська, соціальна.

Професійні компетентності для учителів: психологічна, емоційно-етична, здоров’язбережувальна.

Професійні компетентності для практичних психологів: здійснення психологічної профілактики, здійснення психологічної просвіти щодо психологічного благополуччя та психічного здоров’я 

Очікувані результати

Учасники навчаться визначати і враховувати в освітньому процесі вікові та інші індивідуальні особливості учнів, використовувати стратегії роботи з учнями, які сприяють розвитку їхньої позитивної самооцінки, я-ідентичності, а також використовувати способи самозбереження психічного здоров’я, запобігання професійному вигоранню, управління власними емоціями. 

А представники психологічної служби школи  додатково опанують здатність планувати та визначати ключові показники ефективності психологічної профілактики відповідно до визначених завдань, потреб, особливостей розвитку та вікових особливостей цільової аудиторії та навчаться обирати й практично застосовувати інструменти (методи, методики, процедури), види, форми та змістове наповнення психологічної профілактики.

Усе це надасть їм здатність організовувати безпечне освітнє середовище, формувати в учнів культуру здорового та безпечного життя.

Рекомендовано Вченою радою ДЗВО “Університет менеджменту освіти” (протокол №10 від 20 вересня 2023 року)

Реалізовано за підтримки