
Освітня програма «Управління школою в умовах невизначеності»
Освітня програма для керівників закладів загальної середньої освіти прифронтових та тимчасово окупованих територій, спрямована на розвиток управлінських компетентностей та формування навичок реагування на виклики в умовах невизначеності та відновлення освітнього процесу.
Програму укладено у рамках реалізації проєкту «Децентралізація в освіті: розвиток освітньої екосистеми» за фінансової підтримки організації Nova Ukraine. Nova Ukraine – американська некомерційна організація, що ставить за мету підвищення обізнаності про Україну за кордоном, зміцнення громадянського суспільства в Україні та надання гуманітарної допомоги Україні.
Назва
Освітня програма підвищення кваліфікації керівників закладів загальної середньої освіти «Управління школою в умовах невизначеності».
Мета
Розвиток компетентностей освітніх управлінців задля забезпечення активної участі директорів шкіл у прийнятті рішень у прифронтових громадах.
Розробники
Олександра Пєтушкова, голова ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ»;
Анастасія Аносова, експертка освітніх програм ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ», кандидатка педагогічних наук;
Тетяна Луговська, заступниця голови ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» з питань моніторингу та оцінки;
Надія Лещик, освітня омбудсменка України;
Сергій Горбачов, перший освітній омбудсмен України, головний редактор веб-ресурсу «Нова українська школа»;
Віта Москаленко, психологиня, арт-терапевтка, експертка проєкту ToyTherapyRoom.
Напрям
Створення у членів шкільної команди цілісного розуміння механізмів, алгоритмів, способів реагування на багатовекторні виклики, обумовлені необхідністю відновлення освіти на деокупованих територіях; формування практичних навичок надання дієвої підтримки колегам, учням та їхнім батькам, посилення власної резилієнтності.
Зміст
Розкриває питання:
- “повноцінно функціонуючий заклад освіти”, його складові та способи досягнення;
- моніторингу стану освіти на деокупованій території (інструменти моніторингу та аналізу діючої освітньої мережі громади; реформування освітньої мережі громади; стратегію розвитку потенціалу громад в сфері управління освітою);
- формування безпечного освітнього середовища (фізичну безпеку учнів у школах: основні аспекти і регіональну специфіку; психологічну безпеку в освітньому середовищі: ключові поняття, інструменти і механізми формування, розподіл відповідальностей і ролей).
Обсяг
1 кредит ЄКТС (23 аудиторних години, 7 годин самостійної роботи)
Форма
Дистанційна
Перелік компетенцій, які вдосконалять / сформують учасники програми
Загальні компетентності: громадянська та соціальна.
Професійні компетентності керівників закладів загальної середньої освіти: компетентність стратегічного управління закладом освіти, компетентність стратегічного управління персоналом, емоційно-етична, здоров’язбережувальна, інформаційно-цифрова.
Очікувані результати
Учасники навчаться відповідально і свідомо діяти на засадах поваги до прав і свобод людини і громадянина; реалізувати свої права і обов’язки; усвідомлювати цінності громадянського суспільства та необхідність його сталого розвитку. Покращать свої навички у міжособистісній взаємодії, роботі в команді, спілкуванні з представниками інших професійних груп різного рівня.
Також після проходження програми учасники зможуть краще управляти персоналом, здійснювати інноваційний розвиток закладу освіти; конструктивно та безпечно взаємодіяти з учасниками освітнього процесу; організовувати безпечне освітнє середовище; зберігати особисте фізичне та психічне здоров’я під час професійної діяльності.
Тривалість | Вартість | Учасники | Локація |
---|---|---|---|
З лютого до березня 2025 року | Безоплатно | 43 | прифронтові громади України |
Реалізовано за підтримки
