Назад до проєктів та програм
Проєкт
Завершено
2023 рік
~ 3 хв.

Проєкт «Про.Відновлення: програма повернення ЗЗСО до повноцінного функціонування після деокупації»

Ми аналізували стан закладів загальної середньої освіти на деокупованих територіях та сприяли поверненню закладів до повноцінного функціонування.

Мета проєкту

задоволення потреб дітей в отриманні освітніх послуг в безпечному освітньому середовищі, сприяння ефективному відновленню і розвитку освітнього процесу на деокупованих територіях України.

Цілі проєкту

Ціль 1. Вивчення потреб та викликів учасників освітнього процесу на деокупованих територіях з метою розроблення механізмів та алгоритмів повернення до повноцінного функціонування ЗЗСО після деокупації.

Ціль 2. Розроблення та презентація навчального курсу “Про.Відновлення” в основі якого модель відновлення діяльності закладів загальної середньої освіти після деокупації.

Для кого проєкт

Продукти та програми розроблені в рамках проєкту будуть корисні для керівників закладів загальної середньої освіти, а також для представників органів місцевого самоврядування.

Продукти проєкту

  1. Аналітичний звіт за підсумками дослідження стану й аналізу потреб закладів загальної середньої освіти після деокупації

У документі подано результати дослідження стану й аналізу потреб закладів загальної середньої освіти після деокупації. Висновки ґрунтуються на результатах глибинних інтерв’ю, репрезентативного опитування серед освітян на деокупованих територіях та роботи виїзної експертної сесії, яка включала фокус-групу, проведених у червні –липні 2023 року.

  1. Освітня програма «Про.Відновлення – програма повернення закладів загальної середньої освіти до повноцінного функціонування після деокупації» 

Програма спрямована на створення у членів шкільної команди цілісного розуміння механізмів, алгоритмів, способів реагування на багатовекторні виклики, обумовлені необхідністю відновлення освіти на деокупованих територіях; формування в учасників практичних навичок надання дієвої підтримки колегам, учням та їхнім батькам, посилення власної резилієнтності.

По завершенню навчання учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації (0,5 кредит ЄКТС (11 аудиторних годин, 4 годин самостійної роботи).

  1. Навчально-методичний комплекс «Про.Відновлення: програма повернення закладів загальної середньої освіти до повноцінного функціонування після деокупації» 

На основі результатів дослідження стану й аналізу потреб закладів загальної середньої освіти після деокупації експерти ГО “Про.Світ” сформовали освітню програму підвищення кваліфікації керівників та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, яка увійшла до навчально-методичного комплексу «Про.Відновлення: програма повернення закладів загальної середньої освіти до повноцінного функціонування після деокупації». Тут ми зібрали найкращі інструменти, форми і методи роботи, які можуть бути дієвими для відновлення освіти у деокупованих громадах.

НМК «Про.Відновлення: програма повернення закладів загальної середньої освіти до повноцінного функціонування після деокупації» отримав схвалення Вченою радою Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол від 27 грудня 2023 року № 7).

Проєкт «Про.Відновлення: програма повернення ЗЗСО до повноцінного функціонування після деокупації» реалізується Центром інноваційної освіти «Про.Світ» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».

Реалізовано за підтримки

all donors