Назад до проєктів та програм
Проєкт
Завершено
2024 рік
~ 3 хв.

СПІЛЬНА МЕТА. Проєкт підтримки родин військовослужбовців

Мета проєкту

навчити педагогічних працівників надавати адаптивну психосоціальну підтримку дітям військовослужбовців у шкільному середовищі під час війни

Під час реалізації проєкту, діяльність буде спрямована на

  • розробку інтерактивного онлайн-курсу для поширення методів, інструментів адаптивної психосоціальної підтримки дітей військовослужбовців у шкільному середовищі;
  • актуалізацію питань підтримки членів родин військовослужбовців у соціумі, зокрема у шкільному середовищі

Для кого проєкт

Ключовий бенефіціар проєкту – діти військовослужбовців

Цільова аудиторія: педагогічні працівники, працівники психологічної служби та адміністрація  закладів загальної середньої освіти

Шкільне середовище є об’єднуючим для багатьох верств населення і має вплив та ресурси для надання не лише освітніх послуг, а й психосоціальної підтримки, формування комунікаційних навичок, цінностей і світогляду, завдяки таким характеристикам як сталість, системність, багатофункціональність. Сім’ї військовослужбовців стикаються з ним через навчання дітей чи роботу близьких, рідних, друзів. Тому важливо, щоб шкільна освітня екосистема мала спроможність забезпечувати адаптовану підтримку для дітей та членів родин військовослужбовців, щоб допомогти їм подолати виклики, з якими вони стикаються у зв’язку зі службою своїх близьких. Підтримуюче шкільне середовище забезпечує учасникам освітнього процесу можливість зосередитися на навчанні/роботі та підтримувати і поповнювати власну ресурсність, незважаючи на зовнішні труднощі.

Для роботи зі школами у цьому напрямку ми обрали онлайн-курс. Це дієвий, багатофункціональний інструмент, який забезпечує інклюзивний підхід і водночас може охопити велику кількість освітян. Кожен учасник може навчатися у зручний для себе час та повертатися до матеріалів стільки разів, скільки йому/їй необхідно. А доповнення курсів практичними завданнями, вправами та сценарії уроків дозволить відразу впроваджувати отримані знання на практиці, у роботі з учнями.

У результаті проєкту педагогічні працівники краще зрозуміють інструменти та підходи для об’єднання дітей та налагодження між ними конструктивної, толерантної взаємодії, зважаючи на різність їхнього життєвого досвіду, сімейних обставин та з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей. А також, крім безпосереднього навчання, буде більш системно та сплановано впроваджено проведення виховних годин, які будуть спрямовані на підтримку дітей з родин військовослужбовців та обговорення актуальних питань тощо.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Міжнародний фонд  «Відродження» – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, що з 1990-го року допомагає розвивати в Україні відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. За час своєї діяльності Фонд підтримав близько 20 тисяч проектів на суму понад 350 мільйонів доларів США. 

Сайт: www.irf.ua Facebook: www.fb.com/irf.ukraine

Реалізовано за підтримки