Назад до проєктів та програм
Проєкт
Завершено
2023 рік
~ 7 хв.

Проєкт “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей”

Ми формуємо культуру безпечної поведінки через адаптацію міжнародного досвіду, програми підвищення кваліфікації, тематичні та індивідуальні консультації та формування спільноти однодумців по всій Україні. 

Мета проєкту

розвиток та підтримка управлінців освітою в громадах в період кризи задля створення безпечного та сприятливого середовища для навчання дітей

Про що проєкт

Втілюємо освітні програми, поширюємо міжнародний досвід та організовуємо події, через які допомагаємо представникам місцевих органів влади та освітянам формувати навички безпечної поведінки під час війни. 

Цілі проєкту

Ціль 1. Підтримка представників місцевих органів влади та адміністрацій шкіл від муніципалітетів в управлінні освітою під час війни та у відновленні після війни

Ціль 2. Формування навичок безпечної поведінки під час війни в учасників освітнього процесу через імплементацію міжнародного досвіду в громади 

Ціль 3. Створення та підтримка мережі менеджерів освіти для обміну досвідом, отриманими уроками та поширення гарних практик.

Для кого проєкт

Наші програми помічні не лише для вчителів та управлінців в освіті: також ми допомагаємо учням та їхнім батькам зрозуміти, що таке безпечне шкільне середовище і як його правильно побудувати у власній громаді. 

Продукти проєкту

Навчально-методичний комплект“
Про.Безпеку: безпечна освітня екосистема громади”

Рекомендовано до друку Вченою радою ДЗВО «Університет менеджменту освіти» (протокол від 20 вересня 2023 №10)

Рецензентки:

  • Гриневич Л., перша проректорка Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидатка педагогічних наук, доцентка
  • Сорочан Т., директорка Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», докторка педагогічних наук, професорка

У складі навчально-методичного комплекту:

  1. Про.Безпеку: безпечна освітня екосистема громади: навчально-методичний посібник / за заг. ред. Н. З. Софій, А. В. Аносової

Навчально-методичний посібник містить інформацію щодо забезпечення таких основних аспектів безпечного освітнього середовища, як фізична, інформаційна та психологічна безпека, а також інформацію про важливість міжвідомчої взаємодії задля їх забезпечення. Особливістю посібника є поєднання теоретичного матеріалу з практичними рекомендаціями із зазначенням додаткових ресурсів, які стануть в нагоді усім, хто залучений до процесу створення безпечної освітньої екосистеми громади. 

Адресовано керівникам закладів загальної середньої освіти, педагогам, працівникам управлінських структур системи освіти, представникам органів місцевого самоврядування, викладачам закладів післядипломної педагогічної освіти та працівникам центрів професійного розвитку педагогічних працівників, іншим представникам місцевих громад. 

  1. Про.Безпеку: безпечна освітня екосистема громади: посібник для тренера / за заг. ред. А. В. Аносової 

Посібник містить навчальні заняття для проведення тренінгів у громадах України, що буде сприяти створенню у них безпечного освітнього середовища, укріпленню міжвідомчої взаємодії, розвитку культури безпеки учасників освітнього процесу. 

Адресовано тренерам проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», керівникам закладів загальної середньої освіти, педагогам, працівникам управлінських структур системи освіти, представникам органів місцевого самоврядування, викладачам закладів післядипломної педагогічної освіти та працівникам центрів професійного розвитку педагогічних працівників, іншим представникам місцевих громад, зацікавленим у проведенні навчань з питань створення безпечної освітньої екосистеми громади.

  1. Дидактичний комплект для вчителів за яким в ігровій формі з дітьми різного віку проводиться робота над алгоритмами дій під час виникнення тої чи іншої небезпеки:
    • Ігрові кубики “Територія безпеки” –  це 3 кубики з цупкого картону із різними зображеннями на сторонах. Перший кубик  містить зображення небезпечних ситуацій, другий кубик містить зображення того, де та з ким може перебувати герой, третій кубик містить зображення пори року, погодних умов, часу доби. Комбінація різних зображень дозволить вчителю проговорити з учнями 216 різних небезпекових ситуацій та дії в них. 
    • Гра для укриття “Спільні кроки” являє собою гральне поле та ігровий кубик. На ігровому полі зображено нерозривну хвилясту лінію, на якій з рівномірним інтервалом розміщено завдання для учнів і 8 вільних секторів. Діти об’єднуються в групи і по черзі кидають ігровий кубик,  роблять необхідну кількість кроків і виконують одне із завдань.
    • Гра “Колесо довіри” – це коло-барабан зі стрілкою, що крутиться. Діти по черзі крутять коло і продовжують одне з речень, на яке вказує стрілка.
    • Інтерактивні інформаційні плакати “Моя територія безпеки – приклад для твоєї” – це два плакати, один з яких з круглою дзеркальною вставкою. Перший інформаційний плакат зроблений у форматі інстаграм сторінки із основними правилами безпеки онлайн. Другий плакат виконує підтримуючу функцію і містить певні підтримуючі твердження.
  1. Інтерактивний онлайн курс «Про.Безпеку: безпечна освітня екосистема громади» для представників адміністрації закладів загальної середньої освіти та органів місцевого самоврядування

Онлайн курс розроблений задля сприяння розвитку безпечної освітньої екосистеми у громадах та розкриває питання забезпечення фізичної, інформаційної, психологічної безпеки в школі з управлінської точки зору.

У кожній темі подається базова теорія з визначених питань, відео-роз’яснення, кейси, шаблони, чек-листи, які можна завчасно скачати, та практичні завдання для реалізації підходу “навчання через дію”.

Проходження онлайн курсу надає можливість для інклюзивної та індивідуальної роботи з навчальним матеріалом в умовах різної безпекової ситуації, нестабільних графіків відключення світла, різних можливостей інтернету та індивідуальних особливостей навчання кожного учасника. 

Після проходження онлайн-курсу слухачі отримають сертифікат обсягом 1 кредит ЄКТС (30 годин керованої самостійної роботи).

Усі складники навчально-методичного комплекту впроваджуються через проведення тренінгів у 120 громадах України підготовленими тренерами у рамках проєкту “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей”, а онлайн курс і надалі сприятиме масштабуванню впливу проєкту.

Проєкт реалізовано за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Польщі, Данії та Словенії. Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю його авторів та не обов’язково відображає позицію Програми «U-LEAD з Європою», Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Польщі, Данії та Словенії.

Реалізовано за підтримки