Розпочнемо з того, що батьки, чиї діти перебувають за кордоном і, зокрема, навчаються там у місцевій школі, повинні визначитись з формою навчання своєї дитини в українській школі. Наразі існує кілька форм освіти здобуття освіти: інституційні (очне та дистанційне навчання) та індивідуальні (екстернатна та сімейна форма).
Очне (денне, вечірнє) навчання — традиційна форма навчання, коли учень безпосередньо приходить у заклад загальної середньої освіти та відвідує уроки. Наразі така форма навчання діє здебільшого на західній частині території України у школах, які не зазнали руйнувань та мають облаштовані бомбосховища. Також, на жаль, багато школярів були змушені евакуюватися за кордон і не можуть відвідувати українські ЗЗСО.
Дистанційне навчання може бути складовою іншої форми навчання або застосовуватись як окрема форма здобуття освіти. Воно може відбуватися як в синхронному, так і в асинхронному режимах. У першому випадку учасники взаємодіють між собою в режимі реального часу, а другій — це відбувається із затримкою у часі.
Рішення про використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі може прийматися педагогічною радою закладу освіти, за ініціативою педагогічного працівника або на підставі особистої заяви батьків здобувача освіти. Тобто, якщо ваш заклад освіти працює в режимі очного навчання, а ваша дитина перебуває за кордоном, ви маєте право подати заяву директору школи про переведення дитини на дистанційну форму навчання.