Дослідження стану реалізації дистанційного навчання в Україні (березень - квітень 2020)
5410 респондентів з 24 областей України розповіли про свої виклики та перемоги у процесі реалізації дистанційного навчання. Жоден з нас не був готовий до пандемії й обставин, які вона спровокувала. Проте деякі шкільні команди виявилися більш задоволеними умовами своєї роботи. Як виявилось, ця задоволеність тісно пов'язана з наявністю системної комунікації та чіткого алгоритму дій на рівні школи.

Команда "Про.Світ" проаналізувала отримані цифри та надала рекомендації для освітян.
ВИДАННЯ 11
ВИДАННЯ 12
Управління школою в час кризи: методичні рекомендації

Методичні рекомендації охоплюють 4 основні теми: лідерство, стратегія розвитку закладу освіти, організаційна структура та команда. Саме ці аспекти виявилися найбільш запотребованими серед учасників програми «Студії
освітніх управлінців». У кожній темі не лише розкриті теоретичні основи, але також запропоновані домашнє завдання та запитання для рефлексії.
Така структура зумовлена тим, що ми ставимо собі за мету допомогти у застосуванні набутих знань на практиці. Ми також робимо спробу спростити
набуття управлінських навичок, тому у 3 з 4 тем частина, присвячена компетенціям. У розділах про стратегію розвитку закладів освіти та про команду
пропонуються також інструменти для впровадження — вони є універсальними і дотичні до кожної з розглянутих у методичних рекомендаціях тем, але,
як показала практика, найчастіше застосовуються саме під час розробки
стратегії та роботи з командою.
Діагностика шкіл: як відстежити трансформацію шкіл за допомогою опитування
Проєкт, представлений у цьому документі, є дослідженням в дії (action research). Із одного боку, воно пропонує діагностичний інструмент, за допомогою якого можна буде відстежувати трансформацію шкіл у напрямку побудови взаємодії на основі довіри та уважності. З іншого боку, це дослідження залучає спільноту вчителів у зміни, стимулює взаємодію між вчителями та директором, а також ставить ті запитання, що підштовхують замислитися про сенс змін, крізь які проходить освіта, і стати їх активними співавторами.

Діагностика проведена в рамках програми "Школа 3.0 Об'єднані громади"
ВИДАННЯ 9
ВИДАННЯ 10
Центр інноваційної освіти "Про.Світ" — це громадська організація, що об'єднує експертів освітньої галузі для підсилення спроможності освітян та освітніх інституцій втілювати зміни та стало розвиватись заради розвитку людського потенціалу в суспільстві. У звіті зібрані результати довгострокової програми "Школа 3.0 Об'єднані громади", метою якої є покрокова трансформація українських шкіл у самозарадні організації, готових до безперервного навчання, пошуку кращих рішень і співпраці.

Програмний звіт "Школа 3.0 Об'єднані громади"
Теорія змін в освіті: краудфандинг як інструмент
Дослідження включає аналіз даних діяльності платформи GoFundEd з березня 2016-го року по липень 2019. Основна його мета - з'ясувати який вплив має краудфандинг на розвиток компетенцій авторів проектів, ріст соціальної довіри у громаді, а також узагальнити риси доброчинців та їх схильності. У дослідженні взяли участь 69 авторів та проаналізовано 3 278 доброчинних внесків.

Дослідження реалізовано за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

ВИДАННЯ 7
ВИДАННЯ 8
Від керівника до лідера: практичні поради для директорів шкіл та керівників відділів освіти
Цей посібник є результатом напрацювань у громадах, які були учасницями довгострокової програми "Школа 3.0 Об'єднані громади" протягом березня-грудня 2019 року. Посібник вміщує 3 розділи: "Лідерство", "Командна робота", "Стратегія", в яких зібрані найкращі практики та рекомендації для освітніх управлінців.

Дослідження реалізовано за підтримки програми U-LEAD з Європою
Децентралізація та шкільна освіта: думки директорів та голів управлінь освітою
Це перша публікація в рамках нашого "дослідження в дії" програми "Школа 3.0 Об'єднані громади", що стартувала в березні 2019 року.
Наступні стосуватимуться думок вчителів, батьків та учнів.
ВИДАННЯ 5
ВИДАННЯ 6
Як батьки ставляться до навчання, школи; ролей учнів, вчителів, директора та своєї ролі?
Працюючи зі школами, ми часто стикаємось із нестачею комунікації між батьками та вчителями, з чого випливає нерозуміння потреб та думки батьків, їх включеності у навчання своїх дітей. Ми опитали 310 батьків, які поділились своїми думками стосовно ролей, підходів та цілей навчання учнів у школах.
Звіт про програму "Школа 3.0"
ВИДАННЯ 4
У цьому звіті ми аналізуємо програму "Школа 3.0", яка впроваджувалась у семи школах Львова у 2017-2018 роках. По її закінченню ми ініціювали оцінку програми серед семи шкіл-учасниць, які протягом останніх двох років працювали з нами. Ми також простежили вплив програми на рівні міста Львова.
Центр інноваційної освіти "Про.Cвіт" ініціював опитування серед директорів державних шкіл щодо управлінської та фінансової автономій і педагогічної свободи. В такий спосіб ми прагнули краще зрозуміти, як директори ставляться до управлінської та фінансової автономій і педагогічної свободи, як саме використовують або чому не використовують і які обмеження чи виклики бачать задля впровадження зазначених механізмів. Усього ми обробили 578 відповідей.
Що українські директори шкіл думають про свободу?
ВИДАННЯ 3
Свобода VS Відповідальність: курикулярна реформа у світі та можливість для освіти в Україні
ВИДАННЯ 1
Що таке національний курикулум та що має бути в його основі? Що ми можемо почерпнути з досвіду таких країн як США, Фінляндія, Польща та Південна Корея у створенні національного курикулуму?
Освітні зміни в Україні:
контекст, зміни, рішення
ВИДАННЯ 2
Представляємо Вам перше видання у форматі "white paper" від Центру інноваційної освіти "Про.Світ". У цій публікації ми зібрали усі цінні думки щодо змін у шкільній освіті в Україні – про реалії, проблеми і їх вирішення.
Book design is the art of incorporating the content, style, format, design, and sequence of the various components of a book into a coherent whole. In the words of Jan Tschichold, book design, "methods and rules upon which it is impossible to improve, have been developed over centuries. To produce perfect books, these rules have to be brought back to life and applied."
Visual aids are often used to help audiences of informative and persuasive speeches understand the topic being presented. Visual aids can play a large role in how the audience understands and takes in information that is presented.
Ми переконані, що у формальній освіті бракує обҐрунтованих рішень як на рівні шкіл, так і на рівні міністeрcтв та управлінь. Своєю діяльністю ми прагнемо це змінювати.
У мережі Про.Світ понад 4 000 людей. Це вчителі, директори, батьки, учні. Через наші продукти та рішення, ми отримуємо багато інформації про поточний стан шкіл, виклики в роботі, що працює у реформі, а що ні. Кожен наш досвід взаємодії та роботи з освітянами ми трансформуємо у дослідження (action research), про які потім розповідаємо громадськості та на основі яких формуємо пропозиції рішень та політик.

Також ми безперервно вивчаємо міжнародний досвід і приносимо найкращі практики матеріали, підходи в Україну, розширюючи в такий спосіб нашу рамку можливих та бажаних змін і майбутнього.
Як саме ми діємо:
  • Аналізуємо світові практики функціонування як державних, так і приватних шкіл
  • Вивчаємо досвід країн щодо формування управлінських, фінансових та педагогічних політик для шкіл
  • Пілотуємо рішення у форматі міні-експериментів як от наші програми та інструменти для вчителів і директорів
  • Формуємо рішення щодо впровадження як підтримуючих, так і проривних інновацій в освіті та публікуємо інформацію про них

Теми, які ми глибоко вивчаємо:
  • Якою буде освіта майбутнього
  • Як роль держави та інших стейкхолдерів (учні, батьки, вчителі, управлінці)
  • Що таке інновації в освіті та навчанні
  • Як впроваджувати зміни на рівні школи, громади чи міста, держави

Чим ми можемо бути корисні:
  • Робимо аналіз ефективності роботи школи як організації
  • На основі визначених потреб школи та поточного етапу розвитку формуємо рекомендації
  • Надаємо підтримку у провадженні у форматі менторства
  • Розробляємо спільно із ключовими стейкхолдерами довгострокову стратегію розвитку школи, громади.
Статті та публікації