Назад до Корисних матеріалів
25.01.2022
~ 1 хв.

Фінансування школи. Топ 5 порад від директорки.

Фінансування школи. Топ 5 порад від директорки.
Школа як і будь-яка інша організація для свого розвитку потребує фінансових вкладень. Децентралізація освіти вимагає від керівників шкіл дедалі більше включатися у процес фандрейзингу. На Форумі Інноваційної Освіти INED виступила директорка школи-учасниці програми "Школа 3.0" ЛСЗШ № 83 Ірина Хміль, яка поділилася своїм досвідом залучення коштів на розвиток школи і реалізацію освітніх проектів.
Ось ТОП5 порад, які можна скласти на основі виступу Ірини:
1
Почніть з невеличкого проекту
У попередній школі, де Ірина працювала директором, вони почали з мікропроекту: шукали кошти, щоб придбати мікрофон і підсилювач. І він пішов успішно. Тільки після цього школа наважилася на міжнародний проект, співпрацю з благодійними фондами, коли вже був досвід, як планувати, як звітувати тощо.
2
Шукайте допомоги у влади
Це не завжди означає ходити зі своїми проханнями. Це означає стежити за тим, які проекти фінансування зараз пропонує міська або обласна рада, і брати там участь. Вже за перші 100 днів свого директорства у новій школі Ірина встигла долучитись до міського проекту "Розумний мікрорайон". В його межах створено коворкінгову зону, комфортну для роботи і учнівського парламенту, і учнів з вчителями.
3
Запрошуйте до співпраці місцевий бізнес
Для того, щоб покращити внутрішнє подвір'я школи і посадити там малинові кущі, плодово-ягідні і фруктові дерева, овочі, покласти бруківку, Ірина телефонувала до представників того бізнесу, який є навколо школи: два великі ринки, велика будівельна компанія…
4
Будьте наполегливі
З тих, кого Ірина встигла обдзвонити, відповів на запит лише один. Проте вона не збирається здаватися. Каже, що обов'язково буде телефонувати ще, запрошуватиме на свята та конференції до школи.
5
У кожному проекті має бути бачення, ідея і команда
Ірина каже, що важливо втягнути у процес весь колектив і дітей. А там, де діти ‒ там і батьки.

І вже поза рейтингом є побажання бути вдячними за допомогу: "І від нас має бути зворотній зв'язок". Варто стежити за важливими подіями в житті організацій-донорів, вітати зі святами, можна піти до них із колядою, наприклад. Так стосунки перетворюються на партнерські.