Ніхто не був готовим до дистанційного навчання, ні країна в цілому, ні вчителі, ні учні, ні батьки, ніхто. Нам доводиться бути першопрохідцями у цій справі. Здається, ми справляємося. Вчителі протягом двох тижнів освоїли, як створити свій обліковий запис у Google, що таке
Google classroom, як створити свій клас, як створити гугл-документи тощо. Саме перед тим пройшла
курс Антоніни Букач "Додатки Google в освітній діяльності". Що ж я роблю як директор?
Якщо ти не будеш в темі, не будеш разом з колективом, не буде нічого. Я завела свій YouTube-канал не тільки як вчитель для учнів, а також і для вчителів. Записую короткі відео за запитом (як створити гугл-документ і надати спільний доступ тощо), заливаю на YouTube і поширюю вчителям.
Також в
Google classroom я
створила нашу "Віртуальну вчительську 7.0", доєднала туди усіх вчителів школи для того, щоб вони побули у ролі учня і побачили, як учень має виконувати і здавати на перевірку завдання. Наприклад, заповнити Google таблицю, вписати відповіді на запитання в Google документі, додати слайд у спільну Google презентацію, прикріпити скріншот чи фото виконаного завдання і надіслати. До того ж Classroom став місцем для постійної комунікації. Спочатку вчителям було важко зрозуміти, що дистанційне навчання і домашнє завдання — різні речі. І що тут головна мета — не кількість вправ та теоретичного матеріалу, який дитина має вивчити, а зворотній зв'язок та якість навчання.
Контроль за роботою педагогічного колективу у процесі дистанційного навчання є обов'язковим.
У віртуальній вчительській я створила електронну таблицю "Індивідуальний план роботи вчителя на період карантину", у яку кожен вчитель має внести: усі основні онлайн-ресурси, якими він користується, план на кожен тиждень, вказати конкретно, що робитиме протягом робочих годин.