Ті заклади, у яких є фінансова автономія, можуть надавати платні послуги або ж здавати приміщення в оренду. Отримані кошти надходять саме на рахунок школи. Це можуть бути гуртки на базі школи, наприклад. Частина від цих зароблених коштів йде на відшкодування комунальних послуг, а решту коштів ми можемо використовувати на свої потреби. Оскільки зараз місто непогано фінансує наш заклад, то у нас навіть був такий досвід, що ми накопичували ці кошти впродовж 2-3 років, і потім придбали велику сенсорну панель, яку зараз вчителі використовують на уроках.
Заклади освіти можуть також залучати кошти через краудфандинг і фандрейзинг. Школи через ці інструменти залучають додаткові кошти, щоби реалізувати проєкти або задовольнити потреби, які не можуть покрити з основних джерел фінансування. Часто фандрейзинг в Україні асоціюють із випрошуванням грошей, тому головне у вашій фандрейзинговій кампанії — вибудувати правильну комунікацію з потенційними партнерами. Їм варто донести, що ви залучаєте кошти для освітньої установи, яка прагне втілювати круті проєкти, а для цього потребує підтримки.
Підтримувати можна не тільки грошима, а й експертністю, речами (наприклад, комп'ютерами чи шкільними меблями) або поширенням інформації про проєкт. Є декілька способів таким чином залучати кошти — це може бути громадський бюджет, гранти або ж освітній краудфандинг, подати свою ідею можна через платформу
GoFundEd. З 2015 по 2020 рік ми реалізували у школі проєкти за підтримки громадського бюджету — це спортивний майданчик, медіапростір та лаунж-зона. Також звертались до представників бізнесу, зокрема компанії Samsung, які надали нам телевізор.