Наприклад, ваша аудиторія може сегментуватися на: батьків першачків, батьків старшокласників, жителів району, в якому працює заклад, ваших працівників, депутатів й керівники місцевих органів влади. Можуть бути потенційні роботодавці або ж всі, хто навчався у вашій школі раніше. Залежно від параметрів ваші групи можуть змінюватися: наприклад, не завжди батьки старшокласників — жителі вашого району. Важливо, також формувати деталізований портрет кожної із груп цільової аудиторії: задайте собі питання, які є потреби, мотивація, проблеми, навіть претензії у кожної з них. Очевидно, що у батьків старшокласників і у батьків першачків є спільні потреби (якісна освіта їхніх дітей), а є відмінні виклики (у перших — складання ЗНО, випускний; у других — якісне дозвілля учнів).
Окрім цього, є люди, що створюють «ефект мегафона». Це журналісти, блогери, лідери думок та активісти, у випадку директорів шкіл це часто відділи освіти й керівництво району. Усі вони можуть вплинути на більшу кількість людей, а отже, й на вашу репутацію. І від вас залежить, чи подадуть вони інформацію коректно чи викривлено, позитивно чи негативно. Тому такі люди, цілком імовірно, теж є вашою цільовою аудиторію.
Тому не соромтеся використовувати різноманітні сервіси для підбору цільової аудиторії: Google Analytics, вбудована аналітику Facebook та інших соціальних мереж, якими ви користуєтеся. Вивчайте блоги і групи вашої спільноти (наприклад, про що пишуть ваші працівники у своїх соцмережах), створюйте опитування, збирайте різноманітні дані, аби краще розуміти особливість кожної аудиторії. Ваше завдання: визначити, як «живе» ваша цільова аудиторія.