Під час пандемії, я, як керівник повністю переформатувала нашу структуру відповідно до виклику, з яким ми стикнулися, це стало можливим саме завдяки організаційній автономії. Ми створили проєктну команду "Творчу лабораторію дистанційного навчання", де був керівник і ментор = ці люди допомагали іншим вчителям опановувати технології навчання на дистанційці. Ми створили гугл-клас, куди завантажували навчальні матеріали, працювали 24на7, навчаючи і вчителів, і учнів, і навіть батьків. Ми охопили всіх учасників навчального процесу саме завдяки тому, що змогли переформатувати свою структуру. Нам не треба було чекати поки вчителі підуть на курси і будуть вчитись, треба було робити тут і зараз. До речі, коли ми вже отримали рекомендації і посібники від МОН щодо дистанційного навчання, то на той момент вже всі інструменти опанували та впевнено себе у цьому відчували.
Наша організаційна структура є проєктною. Я побачила, що на моїх заступників йде велике навантаження, тож ми вирішили зробити такі творчі лабораторії, при чому ми дали можливість вчителям самостійно обирати, хто в якій хоче брати участь. Впродовж певного часу та чи інша лабораторія працює над якимось інноваційним проєктом. Керівником кожної лабораторії є звичайний вчитель, а менторство здійснює або директор, або заступник. Важливо, що ментори не керують, а радять і направляють, так ми показуємо демократичність і даємо можливість кожному вчителю проявити себе, як лідера. Це дуже цінно.
Наприклад, ми беремо участь у проєкті "Соціально-емоційного та етичного навчання" від
EdCamp Ukraine, відповідно в нас ціла команда цим займається. Також раніше ми брали участь у
"Демократичній школі", за це теж відповідала окрема лабораторія. Маємо проєкт "Фінансова грамотність", яким теж займаються вчителі у проєктній групі. До речі, завдяки академічній автономії ми маємо уроки фінансової грамотності у школі.