Назад до Корисних матеріалів
25.01.2022
~ 1 хв.

Менторство як елемент життєздатності громадської організації

школа менторів від "Про.Світ"
Менторство як елемент життєздатності громадської організації
Користь менторства у громадському секторі подібна до тої, яку може отримати бізнес. Проте, є кілька фундаментальних причин, чому менторство в громадських організації стає невід'ємною частиною її існування та росту.
По-перше, від здатності керівника організації "вирощувати" нові таланти та передавати власні знання залежить стійкість та життєздатність організації. Команда "Про.Світ" знає про цей аспект із власного досвіду. Кожна з засновниць організації наразі не входить до складу команди, але саме з допомогою менторства та наставництва їм вдалось знайти ефективну заміну й передати управління організацією без перекроювання цінностей та початкової цілі "Про.Світ".
Зараз ми активно продовжуємо свою роботу й слідуємо ідеям, які було закладено на етапі заснування організації. Постійно практикуємо індивідуальне менторство в рамках нашої команди передаючи не тільки знання та досвід, якого набули в організації, а й підсилюючи одна одну в інших питаннях. Сформувавши дорадчу раду, команда "Про.Світ" отримала ще одну потужну складову для росту. Адже, члени ради менторять кожного з нас у вузькопрофільних питаннях.
Другий важливий аспект — це цінності. Команда громадської організації повинна сповідувати спільні цінності. Без правильного їх транслювання та наявності в організації рольової моделі, цей процес може набути виключно декларативного характеру. Особливо, коли під час зміни членів команди відбувається лише формальна передача зобов'язань. Команда, яка бачить та відчуває, що цінності організації завжди стоять в основі всіх процесів, буде більш вмотивованою й націленою на досягнення результатів.
Без навичок менторства не зможе обійтись жодна організація, котра працює з молоддю та дітьми. Тому, пункт три - це зовнішні комунікації. Взаємодіяти з підлітками й молоддю неможливо без побудови довіри та поваги. Навички ННС (ненасильницького спілкування), фасилітації та надання якісного зворотного зв'язку є невід'ємною частиною успіху в комунікації з цими групами. Хоча, якщо заглибитись у кожен напрям роботи, ви одразу побачите, що навички ментора знадобляться у роботі з будь-якою соціальною групою і зроблять її більш простою та ефективно.
Менторство - це хороший стимул "упакувати" свої професійні знання.
Багаторічна робота у певній сфері чи за певним фахом дозволяє вам накопичити безцінний досвід та знання, проте часу на їх систематизацію й "упакування" завжди не вистачає. Якщо ви працюєте в громадському секторі, то можливість стати ментором підштовхне вас до систематизації своїх знань. Адже, для якісного та ефективного спілкування з менті, вам потрібно "навести лад у своїй голові". В бізнесі цей фактор працює, як можливість утримати ментора в компанії, в громадському ж секторі - це можливість утримати ментора й конвертувати його знання у соціальний капітал.
Наявність потужних професійних менторів відкриває перед вашою громадською організацією безліч можливостей. Наприклад, це спрощує пошук волонтерів та побудову спільноти. Адже багато людей готові включатись у вашу діяльність, аби стати менті крутого фахівця, що є членом вашої команди. Тобто, мова йде і про побудову потужного позитивного іміджу організації на зовні.

Безумовно, навички менторства стануть у нагоді тим керівникам організації, які справді прагнуть будувати горизонтальну систему взаємодії всередині команди. Застосовуючи принципи менторства у взаємодії з командою, ви зможете давати поради, а не рішення, делегувати відповідальність, а не завдання, ставити запитання, а не пропонувати власні відповіді.
Хочу отримувати щомісячний привіт від "Про.Світ"!
Ми маємо чудову традицію - щомісячні розсилки, в яких ми розповідаємо про можливості, корисні матеріали та підбірки інструментів для освітян! Якщо хочете отримувати порцію натхнення та мотивації (і, звичайно, дуже багато корисного матеріалу) - натискайте на кнопку, заповнюйте форму і зовсім скоро ви отримаєте свою першу про.світянську розсилку
Пам'ятайте, що кожен є частиною змін!