У рамках програми "Школа 3.0"
Як організувати Конференцію партнерів?
Що, для кого, як? Покрокова інструкція заходу "Конференція партнерів", з якої почнеться історія змін у вашій школі.
Конференція партнерів є саме тим форматом, який допомагає почути думки різних сторін та їх аргументацію. Ці прості дії допомагають зрозуміти, що в іншої людини може бути інша точка зору або ви з нею однакові слова розумієте по-різному. Це сприяє вибудові довіри, зменшенню конфліктів і непорозумінь серед учнів, батьків і вчителів.

1
Тематика конференції
Тематика залежить від ваших потреб.
Найбільш поширені теми:

1
Які правила взаємодії в школі сприятимуть порозуміння учнів, вчителів та батьків?
2
Що я хочу змінити у школі?
Після визначення тематики - важливо детально продумати комунікацію: як описати формат і де це зробити, щоб учасники коректно зрозуміли, яким буде процес.

Що важливо прокомунікувати?

Коротко і чітко опишіть, що буде відбуватися і де. Важливо чітко описати формат, бо під словом "конференція" часто розуміють виступи та презентації, а не активну роботу в групах. Також зауважте, що процес триватиме до 3-х годин, тож варто відразу обирати час, коли більшість потенційних учасників будуть вільні.
Які шляхи комунікації використати?

Визначте, кого ви плануєте запросити на Конференцію. Це можуть бути всі охочі або керівники батьківських комітетів класів (батьки), керівники учнівського самоврядування та старости (учні) та активні вчителі. Також визначте, які канали комунікації будете використовувати для інформування про подію (плакати в школі, усне оголошення, повідомлення у Viber, подія у Facebook тощо). Тут важливо проаналізувати попередній досвід і зрозуміти, що було ефективніше раніше.


2

Підготовка до Конференції

Бажано мати один великий простір і 2 менші, які будуть розташовані поруч.
Також потрібно запастися фліпчартами (або будь-яким папером великого формату), маркерами, олівцями, ручками, стікерами тощо.

Окремо потрібно визначити, хто буде модерувати зустріч. Модератор організовує простір, проводить Конференцію, фіксує всі думки, підсумовує сказане. Модератор є нейтральним до будь-якою думки. Найважливіший момент - модератор не висловлює свою точку зору щодо питання або думки інших!

3
Проведення заходу
Коротке вступне слово
Конференція починається з оголошення теми та пояснення, чому важливо знати думку інших сторін. Також важливо зауважити, які наступні кроки після Конференції ви будете робити та як використаєте напрацьований матеріал.
Робота в групах
Далі учасники об'єднуються в групи "Учні", "Батьки", "Вчителі". У кожній групі початково кожен учасник фіксує свою думку щодо питання на окремому стікері, а потім кожен по черзі висловлює свою думку в групі. Після того як всім було надано слово, важливо згрупувати схожі ідеї та визначитися, хто буде презентувати напрацювання. Якщо в групі більше 10 людей, варто створити підгрупи. Наприклад, якщо прийшло 30 батьків, то їх варто об'єднати в 3 групи.
Підсумки обговорення
* Підсумки варто робити, якщо на конференції велика кількість учасників, поділених на підгрупи.

Далі одна людина з підгрупи підсумовує напрацювання і зводить все на один фліпчарт. У кожній групі це відбувається паралельно, одночасно. На цей процес варто виділити до 30 хв, у залежності від складності питання та кількості підгруп.
Презентація
Модератор надає кожному учаснику до 10 хв для виступу, опісля аудиторія може задавати питання. Важливою функцією модератора на цьому етапі є уточнюючі запитання, якщо є нерозуміння певних ідей. Будьте обережні і не оцінюйте думки, а лише уточнюйте, чи правильно ви їх зрозуміли! Після того, як всі групи презентували напрацювання, модератор підсумовує презентації, знаходячи спільне в точках зору, ідеях та розходження думок, проговорюючи різні точки зору.
Підсумовуємо конференцію аналізом матеріалів, плануванням наступних кроків, розробленням візії та стратегії. Продовженням цієї теми будуть майбутні матеріали про аналіз напрацювань із конференції партнерів та детальний розбір ролі фасилітатора.
Анна Уварова
Програмна директорка Про.Світ
Авторка матеріалу
Хочу отримувати щомісячний привіт від "Про.Світ"!
Ми маємо чудову традицію - щомісячні розсилки, в яких ми розповідаємо про можливості, корисні матеріали та підбірки інструментів для освітян! Якщо хочете отримувати порцію натхнення та мотивації (і, звичайно, дуже багато корисного матеріалу) - натискайте на кнопку, заповнюйте форму і зовсім скоро ви отримаєте свою першу про.світянську розсилку
Пам'ятайте, що кожен є частиною змін!